archiveXhafer Tahiri

Lajme

Tahiri: Qeveria po e pranon dështimin me investimet kapitale

Xhafer Tahiri, ish-kryetari i Komunës së Vushtrrisë nga radhës e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka thënë të dielën se “Qeveria e pranon publikisht dështimin me investime kapitale”. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se “Raporti i Thesarit të shtetit i kundërshton tabelat exel të Ministrit Murati”. “Ministri...
Lajme

Këto dy parti zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor në këtë komunë

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re kanë zyrtarizuar koalicionin parazgjedhor në komunën e Vushtrrisë. Kështu bëri të ditur kryetari aktual i komunës, Xhafer Tahiri. “Në zgjedhjet lokale të 17 tetorit garojmë e fitojmë bashkë sepse Vushtrria është për të gjithë. Bujar Saraçi me numër 19 në listën...
Lajme

Xhafer Tahri flet tregon se çfarë ndodhi me studenten në Juridik

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë që është edhe profesor në Universitetin e Prishtinës në Fakultetin Juridik, Xhafer Tahiri, ka folur për Gazetën Express pas incidentit me një studente të ndodhur në një prej holleve të objektit të Juridikut. Tahiri thotë se studentja në fjalë është kapur duke kopjuar me telefon...
Lajme

Prishet koalicioni LDK-LVV në Vushtrri

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje i kanë ndarë rrugët në qytetin e Vushtrrisë. LDK’ja e cila udhëheq me këtë komunë ka prishur koalicionin me partinë e udhëhequr nga Albin Kurti. Kjo për shkak se këta të fundit nuk e kanë votuar dje Programin për Rimëkëmbje Ekonomike të...
Lajme

Xhafer Tahiri i qëndron besnik LDK’së

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri deklaroi se as nuk e shqyrton largimin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Unë i qëndroj besnik vizionit të Dr. Rugovës për një Kosovë të lirë e demokratike. Asnjëherë nuk e kam shqyrtuar largimin nga LDK dhe është temë që nuk ekziston për mua. Nuk jam...
Lajme

Kryetari i Vushtrrisë infektohet me Koronavirus

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, është infektuar me Koronavirus Lajmin e ka bërë të ditur vetë Tahiri, përmes një postimi në Facebook, i cili tha se është në gjendje të mirë shëndetësore. “Pas disa simptomave të shfaqura, dje jam testuar për COVID-19, ndërsa sot mora njoftimin nga IKSHPK që jam...
1 2 3 4
Page 1 of 4