archiveWerder Bremen

Sporti

Vjen një lajm i keq për ‘Dardanët’ nga Werder Bremeni

Skuadra e Werder Bremenit, ka “bllokuar” futbollistët e tyre për të luajtur në ndeshjet e nëntorit me Kombëtare. Në mesin e këtyre futbollistëve të klubit gjerman do të jetë edhe sulmuesin i Kosovës, Milot Rashica. Sipas gazetës së njohur gjerman, “Kicker.de”, Werderi ka “bllokuar” futbollistët e tyre, pra kjo i...
Sporti

E gjithë Gjermania po flet për Milot Rashicën, faqja zyrtare e DFB-Pokal me fjalët më të bukura për yllin kosovar

Milot Rashica po shkëlqen me fanellën e Werder Bremenit. Werder Bremen është duke fituar me rezultat 4-1 ndaj Heidenhemit pas pjesës së parë, ndërsa golin hapës të këtij takimi e shënoi Rashica, shkruan Reporteri.net Ylli nga Vushtrria realizoi gol tejet të bukur në minutën e shtatë ku me një goditje...
Sporti

Werderi i Rashicës rikthehet në lojë, barazohet rezultati

Pjesa e dytë ka nisur mirë për Werder Bremenin që në këto momente është duke u ballafaquar me Borussia Drmundin në Bundesligan e Gjermanisë, shkruan Zëri.info. Dortmund arriti ta mbyll pjesën e parë me epërsi prej 2:1. Por në pjesën e dytë Werder është rikthyer fuqishëm duke e barazuar rezultatin...
Sporti

Kjo është paga e Milot Rashicës te Werder Bremeni

Milot Rashica zhvilloi një super sezon në Werder Bremen, duke qenë një ndër futbollistët kryesor të skuadrës, duke shënuar 9 gola dhe duke asistuar në pesë shënime të tjera të klubit nga Bremeni. Reprezentuesi kosovar shkëlqeu me fanellën e skuadrës gjermane, sidomos në pjesën e dytë të sezonit, duke qenë...
Sporti

Momenti më i mirë i Rashicës në Gjermani

Futbollisti shqiptar po shkëlqen për Werder Bremen në Bundesligën gjermane. Pasi nuk e filloi mirë aventurën në Gjermani, Milot Rashica, tashmë është shndërruar në futbollistin kyç te skuadra gjermane, Werder Bremen. Rashica po shkëlqen me gola, asistime dhe ndeshje të mira, duke bërë që të jetë një titullar i padiskutueshëm,...
Sporti

Werder Bremeni e ka një befasi për Milot Rashicën

Werder Bremeni ka shkruar për festën e Milot Rashicës pas fitores ndaj Azerbajxhanit mbrëmë. Milot Rashica së bashku me futbollistët e Kosovës kanë festuar me kërcime e këngë, në autobus duke u kthyer nga stadiumi ‘Fadil Vokrri’, shkruan Insporti. Rashica ishte ndër më të mirët në fushë mbrëmë, në fitoren...