archiveVolkswagen

Auto

Volkswagen pritet “të godasë” tregun me Golf 9

Mësohet se modeli Golf 8 nuk ka pasur shitje të mirë, sipas Volkswagen. Thuhet se elektrifikimi, kriza, normat Euro 7. Ka shumë pyetje që kërkojnë përgjigje rreth gjeneratës së ardhshme të hatchbackut më të njohur në Evropë, përcjell albinfo.ch. Gjenerata e tetë e Golfit nuk ka shitje pothuajse aq të...
Auto

Volkswagen pëson rënie të shitjeve gjatë prillit

Shitjet e makinave për kompaninë ”Volkswagen” pësuan rënie të mëtejshme në prill, me më shumë se dy të tretat në tregun e brendshëm, deklaroi shefi i shitjeve të kompanisë “Nga viti në vit, kemi humbur 67% të vëllimit në Gjermani”, theksoi Juergen Stackmann, anëtar i bordit VW. Megjithatë, ai vuri...
Auto

Audi planifikon veturën e vogël elektrike për qytet

Volkswagen Group ka njoftuar se do të prodhojë modelin Audi elektrike të vogël urbane në një të ardhme të afërt. Këto vetura do të ishin të lira dhe e para pritet të arrijë në vitin 2023 me të paktën 200 kilometra udhëtim me një mbushje. Makina pritet të ketë një...
Auto

Volkswagen T-Cross me motorin më të fortë deri më tani

Prodhuesi gjerman ka aktualizuar ofertën e crossoverit të tij më të vogël. VW T-Cross ka marrë motorin më të fortë në rangun e deritanishëm, dhe është një benzinë 1.5 litra TSI turbo me 150 kuaj fuqi. Njësia e diskut është çiftuar ekskluzivisht me një kuti ingranazhi automatik DSG me 7-shpejtësi....
Auto

Volkswageni i mashtroi 98 mijë blerës për shpenzimet e veturave në ShBA

Prodhuesi gjerman i veturave, Volkswagen AG, është detyruar t’i ndryshojë vlerat zyrtare të shpenzimit të karburantit për 98 mijë vetura pasi Agjencia e Shteteve të Bashkuara për Mbrojtje të Mjedisit tha se softueri i tyre jepte vlera të rreme të shpenzimeve. Zyrtarët e kësaj kompanie thanë të premten se janë...
Biznes

Ku do të ndërtohet fabrika e Volkswagen’it në Ballkan

“Volkswagen ka vendosur të nisë negociatat konkrete për një fabrikë të re të prodhimit të shumëfishtë në Evropë, me vendet e mbetura potenciale”, deklaroi kryetari Herbert Diess. “Vendimi u mor në takimin mbikëqyrës të majit, në mbledhjen e përgjithshme vjetore të Volkswagen në Berlin”, sipas një deklarate të postuar në...
Auto

Volkswagen prezanton dy modele mahnitëse të ‘Golf’it’

Të dy janë dizajnuar, që të duken ndryshe nga modelet e ngjashme. Organizimi Worthesee që zhvillohet çdo vit në Austri, ka grumbulluar shumë adhurues të makinave, që kanë pasur rastin, të shohin edhe dy vetura që nuk mund të shihen diku tjetër. Ishte Volkswagen që befasoi me dy Golf, që...
Auto

Volkswagen jep 9000 euro për këdo që ka model të vjetër dizel

Volkswagen po dëshiron të zgjeroj stimulimet e tyre për tregti tek pronarët e automjeteve më të vjetra në të gjithë Gjermaninë, duke zgjeruar kështu programin përtej 15 qyteteve më të ndotura të vendit. VW në Gjermani janë nën presion të madh për të shmangur ndalimet e benzinës në qytetet kyçe...
1 2
Page 1 of 2