archiveVojislav Sheshel

Lajme

Sheshel ftohet që të dëshmojë në Hagë

Lideri i partisë djathtiste në Serbi, Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel, është thirrur që të dëshmojë para Mekanizmit Ndërkombëtar për Gjykatat Penale, që është pasues i Tribunalit të Hagës. Sheshel konfirmoi për Radion Evropa e Lirë se seanca dëgjimore është caktuar që të mbahet më 1 korrik. Ai po ashtu...
Lajme

“Nëse ndodh konflikti i armatosur, Serbia do ta kthejë Kosovën”

Kryetari i Partisë Radikale serbe Vojislav Sheshel në emisionin “Vo centar” të televizionit maqedonas Alfa ka thënë se duhet “të sigurojmë që serbët në Kosovë të furnizohen me mallra nga Serbia”. “Shqiptarët dëshirojnë ta rrezikojnë qëndrimin dhe mbetjen e serbëve në Kosovë duke ua ndaluar furnizimin me mallra nga Serbia....
Lajme

Shesheli kërcënon shqiptarët: Do t’i fshijmë brenda 24 orëve

Radikali serb, Vojislav Sheshel, tha në një intervistë me gazetarin sllavo-maqedonas Vasko Eftov, ka kërcënuar shqiptarët duke paralajmëruar se ushtria serbe mund ta pushtojë Kosovën brenda 24 orëve. Kur u pyet nga Vasko Eftov nëse Serbia ka fuqinë për të mbrojtur veriun e Kosovës, Sheshel thotë se ushtria serbe është...