archiveVlora Çitaku

Lajme

Çitaku: Mësimi nuk po fillon shkaku i kokëfortësisë së Kurtit

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, është deklaruar sërish rreth fillimit të procesit mësimor në Kosovë. Ajo ka thënë se mësimi nëpër shkollat e vendit nuk ka filluar për shkak të kokëfortësisë të kryeministrit Albin Kurti, i cili nuk po përmbush kërkesat e mësimdhënësve, shkruan lajmi.net. Përmes një...
Lajme

Gashi e cilëson Çitakun “përfaqësuese e regjimit të vjeter”: Keni vjedh edhe në fondet e luftës

Ish-këshilltari i Kurtit, Shkëlzen Gashi e ka cilësuar nënkryetaren e PDK’së, Vlora Çitaku si një ‘përfaqësuese e regjimit të vjetër’. Këtë cilësim Gashi e bëri pasi Çitaku sot tha se Kurti sot i ofendoi bashkatdhetarët në diasporë duke i quajtur analfabetë. Gashi përmes një shkrimi në Facebook iu kundërpërgjigj ashpër...
Lajme

Pezullimi i pagave/ Çitaku: Kemi një kryeminister i cili i përbuzë mësuesit, mjekët, veteranët

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka reaguar rreth deklarimit të Ministrisë së Financave e cila ka thënë se do tu ndalën rrogat të gjithë grevistëve që marrin pjesë në grevën në sektorin publik. Çitaku përmes një postimi në Facebook, e ka cilësuar këtë si skandaloze, të papranueshme...
Lajme

“Kryeministër lej foret, puno najsen”

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku i është kundërpërgjigjur kryeministrit Kurtit pas deklaratave të tij se e ka marrë malli për opozitën. Çitaku përmes një shkrimi në Facebook i ka listuar disa nga problemet kryesore në vend, duke thënë se e ka marrë malli për investime kapitale në Kosovë, për rritjet...
Lajme

Çitaku: Kryeministri Kurti në Bruksel nuk përfaqëson LVV-në

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, që të mos lejojë të degradohet procesi i dialogut me Serbinë. Çitaku për ‘Klan Kosova’ ka thënë se kryeministri duhet të negociojë marrëveshjen gjithëpërfshirëse që në mes ka njohjen reciproke me Serbinë, e jo reciprocitetin. “Ajo çfarë...
Lajme

Çitaku: Veprime të paplanifikuara dhe të pakoordinuara të Qeverisë

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, në një konferencë për shtyp, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për ndërmarrjen e veprimeve të paplanifikuara mirë dhe të pakoordinuara si duhet. Çitaku tha se vendosja e barrikadave dhe pengimi i lirisë së lëvizjes në cilëndo pjesë të Republikës së Kosovës, është...
1 2 3 8
Page 1 of 8