archiveVlora Çitaku

Lajme

A do ta shkarkojë Glauku Konjufca menjëherë Vlora Çitakun?

Ish kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli ka thënë se është i sigurtë që ministri i Jashtëm, Glauk Konjufca do ta shkarkojë menjëherë ambasadoren Çitaku. Dugolli këtë koment e ka bërë përmes një postimi në ‘Facebook’. “Jam shumë i sigurtë se Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporë,...
Lajme

Vlora Çitaku uron Vjosa Osmanin: Një ditë për gratë në Kosovë

Ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku, ka uruar Kryeparlamentaren e re të Kosovës, Vjosa Osmanin. Ajo ditën e krijimit të institucioneve të reja e quajti “një ditë për gratë e Kosovës”, njofton Klan Kosova. “Kuvendi i Kosovës sapo zgjodhi kryetaren e tij, Vjosa Osmanin. Vjosa është gruaja e parë...
Lajme

Vlora Çitaku reagon ndaj deklaratës së anëtarit të NISMA’s

Haxhi Hoti, anëtari i Nismës Socialdemokrate sot publikoi një shkrim skandaloz për kryetarin e VV-së, Albin Kurti. Me anë të një postimi në Facebook, ai shkruante se lideri i VV-së, i ka dy zgjidhje, “ose ta lëshojë Kosovën, ose të vritet” Ndaj kësaj deklaratë kanë reaguar fytyra të njohura nga...
Çitaku
Lajme

Ambasadorja Çitaku: Partneriteti strategjik me ShBA-të do të rritet vazhdimisht

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku së bashku me atasheun ushtarak të Republikës sē Kosovës në ShBA kolonel Ilir Qeriqi, kanë pritur në takim udhëheqësin e zyrës për bashkëpunim ndërkombëtar në Pentagon. “Partneriteti strategjik me SHBA-të do të rritet dhe kultivohet vazhdimisht. #Kosovo #USA #FSK“,...
Lajme

Vlora Çitaku shkon me veshje kombëtare në Shtëpinë e Bardhë

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku i bën gjithë krenarë me prezentimin e Kosovës në një nga shtetet më mbështetëse të vendit tonë. Çitaku këtë herë ka bërë gjithë shqiptarët krenarë me veshjen që ka zgjedhur në një vizitë në Shtëpinë e Bardhë Ambasadorja ka zgjedhur veshje me motive...
1 2 3 5
Page 1 of 5