archiveVjosa Osmani

Lajme

Abdixhiku: S’kemi vërejtje për platformën e Vjosës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka folur në një konferencë për media pas takimit që ka pasur me Vjosa Osmanin, si pretendente për ta zënë karrigen e shefes së shtetit. Abdixhiku ka thënë se takimi ka qenë pozitiv i frytshëm dhe se janë dakorduar që të takohen edhe një...
Lajme

Vjosa Osmani shkon te Abdixhiku dhe Quni, iu tregon diçka

U.D. e Presidentes Vjosa Osmani ka përshëndetuar ish-bashkëpartiakët e saj, Abdixhikun, Qunin dhe të tjerët. Osmani ka biseduar për disa sekonda me Abdixhikun, mirëpo për shkak të maskës, Periskopi nuk ka arritur të deshifrojë/transkriptojë bisedën. Kujtojmë se Kuvendi i Kosovës, është në pauzë 20 minutëshe pasi Komisioni për Verifikimin e...
Lajme

Këto janë 10 kërkesat e PDK’së për Kurtin

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Uran Ismaili kanë takuar në zyrat e Kuvendit të Kosovës, kryetarin e LVV-së, Albin Kurti dhe U.D. të Presidentes, Vjosa Osmani. Në takimin e ftuar për fillimin e konsultimeve me partitë politike rreth krijimit të institucioneve të reja pas...
1 3 4 5 6 7 42
Page 5 of 42