archiveVjosa Osmani

Lajme

Vjosa Osmani tregon se çfarë lidhje gjaku ka me Isa Boletinin

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani konsideron që Mitrovica është qyteti me papunësinë ndër më të lartat në Kosovë, shkruan GazetaBlic. Ajo ka treguar se arsyeja kryesore e kësaj qëndron në atë se në këtë komunë ka mungesë të stabilitetit, dhe ka shtuar se shqiptarët që dikur jetonin në veri, sot...
Lajme

Baton Haxhiu: Ky është njeriu që duhet ta udhëheq LDK-në

Njeriu i duhur për ta udhëhequr Lidhjen Demokratike të Kosovës nuk është Isa Mustafa, e madje as Vjosa Osmani apo Lutfi Haziri, si emra të përfolur për të parin e LDK-së. Sipas Baton Haxhiut, njeriu i duhur për ta udhëhequr Lidhjen Demokratike të Kosovës është Kujtim Shala. Duke folur për...
Lajme

Vjosa Osmani në Indonezi, kërkon mbështetje për Kosovën

Në bashkë organizim të Fondit Monetar dhe Qeverisë së Indonezisë, deputetja Vjosa Osmani, ishte paneliste në një debat të organizuar para qindra pjesëmarrësve. Me ftesë të Rrjetit Global Parlamentar, Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar, Vjosa Osmani, kryetare e Komisionit për Punë të Jashtme, ka qëndruar në Indonezi ku këto...
Lajme

Selmanaj: Deputetët që dalin kundër partisë duhet të përjashtohen

Driton Selmanaj, deputet i LDK-së, ka thënë se çdo deputet që del kundër vendimeve të partisë, duhet të largohet nga partia, ose partia duhet të heqë pikën e përjashtimit nga statusi. Duke komentuar pjesëmarrjen e bashkëpartiakes, Vjosa Osmani, në partinë e Vetëvendosjes, Selmanaj ka thënë se LDK-ja i lejon veprimet...
Lajme

Driton Selmanaj ‘kërcënon’ Vjosa Osmanin e Teuta Rugovën

Driton Selmanaj, deputet i LDK-së, ka thënë se çdo deputet që del kundër vendimeve të partisë, duhet të largohet nga partia, ose partia duhet të heqë pikën e përjashtimit nga statusi. Duke komentuar pjesëmarrjen e bashkëpartiakes, Vjosa Osmani, në partinë e Vetëvendosjes, Selmanaj ka thënë se LDK-ja i lejon veprimet...
Lajme

Çfarë kanë të përbashkët Vjosa Osmani dhe Teuta Rugova?

Deputetja nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani po ndjek hapat e deputetes, Teuta Rugova, e cila shpesh herë kundërshton vendimet e partisë së saj, (LDK-së) për të përkrahur Qeverinë në pushtet, siç mori pjesë e vetme në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga Qeveria ku po diskutohej për emërimin e...
1 39 40 41
Page 41 of 41