archiveVjosa Osmani

Lajme

Pacolli: Unë do të qëndroj pas teje, urime Presidente!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka thënë se është i lumtur që ishte në gjendje të kontribuonte në votimin e Presidentit të ardhëshëm të Kosovës.Në një status në Facebook, Pacolli u shpreh se Unë jam dhe mbetem konstruktiv dhe i hapur. Unë gjithmonë do të respektoj vullnetin e qytetarëve, përcjell...
Lajme

Çka biseduan Vjosa Osmani e Behxhet Pacolli?

Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli, i cili është deputet i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka arritur në sallën e Kuvendit. Kandidatja për presidente, Vjosa Osmani ka përshëndetur deputetët LDK-së, më pas sëbashku me Pacollin kanë shkuar për t’u përshendetur me korin diplomatik në Kosovë....
Lajme

Këto janë procedurat e zgjedhjes së presidentit

Kuvendi i Kosovës dhe partitë politike duhet të fillojnë procedurat për zgjedhjen e presidentit të ri një muaj para përfundimit të mandatit të presidentit. Në rastin aktual të zgjedhjes së presidentit të ri, sipas Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, procedurat për zgjedhjen e presidentit duhet të fillojnë...
Lajme

LVV mbledh nënshkrimet për thirrjen e seancës për presidentin

Lëvizja Vetëvendosje, e kryeministrit Albin Kurti ka mbledhur nënshkrimet e nevojshme që të thirret seanca e jashtëzakonshme e kuvendit, për zgjedhjen e presidentit të ri, merr vesh Radio Evropa e Lirë. Që të thirret seanca për zgjedhjen e presidentit, duhen nënshkrimet e të paktën 40 deputetëve. Më pas, kryesia e...
Lajme

Albin Kurti ‘kërcënon’ opozitëm me shkuarje në zgjedhje

Kryeministri Albin Kurti në replikë me deputetët e PDK-së tha se është e domosdoshme që të zgjedhet presidenti. Kurti në fjalën e tij tha se nëse nuk zgjedhet presidenti për t’u përfunduar konstituimi i institucioneve atëherë shkohet në zgjedhje. “Është e domosdoshme që të kemi konstituimin e institucioneve dhe atë...
Lajme

Kurti: Fillimisht të zgjedhim presidenten, më pas vazhdohet me të tjerat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar sot në Kuvendin e Kosovës lidhur me zhvillimet e fundit. Në deklarim e sipër, Kurti ka vazhduar që të potencojë se Vjosa Osmani parashihet të jetë Presidente e Kosovës. Në vazhdimësi Kurti i është referuar si ‘Presidentja’ e ardhshme, derisa tha se rendi...
Lajme

Kurti dhe Osmani ‘çlodhen’ me familjet e tyre në Gërmi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me kandidaten për presidente Vjosa Osmani, janë parë sot në parkun e Gërmisë në kryeqytet. Kurti është parë i shoqëruar me bashkëshorten e tij, Rita dhe vajzën, ndërsa Osmani ka qenë i shoqëruar me bashkëshortin e saj Prindonin dhe dy vajzat. Në fotografitë...
1 2 3 4 5 6 42
Page 4 of 42