archiveVjosa Osmani

Lajme

Osmani pret në zyrë ish-presidentët, Sejdiun, Pacollin dhe Jahjagën

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani do të takojë sot ish-Presidentët: Fatmir Sejdiu, Atifete Jahjaga dhe Behgjet Pacolli, njofton zyra për media e Presidentit. “Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim ish-Presidentët: Fatmir Sejdiu, Atifete Jahjaga dhe Behgjet Pacolli. Mediat: Pamje. Komunikatë pas takimit Vendi: Kabineti...
ShowBiz

Kështu imitohet Vjosa Osmani në Shqipëri

“Kosherja” vazhdon të sjell risi në humorin shqiptar duke sjell personazhe dhe imitime fantastike përmes aktorëve profesionistë. Ka qenë presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe opinionistja Luljeta Aliu që janë bërë pjesë e spektaklit të humorit përmes imitimeve fantastike të aktoreve Valina Muqolli dhe Egzona Ademi. ‘’Kosherja’’ sjell një bashkëbisedim...
Lajme

Pas zgjedhjes në krye të Presidencës, Osmani pranon urime të shumta nga liderët rajonalë dhe botërorë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pranuar telegrame urimi nga presidenti italian, Sergio Mattarella, shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Joseph Borrell, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq dhe presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski. “Në...
1 2 3 4 41
Page 2 of 41