archiveVitali Klitschko

Lajme

Klitschko falënderon Shqipërinë për mbështetjen ndaj Ukrainës

Qytetarë të shumtë kanë dalë në rrugët e Tiranës në një manifestim për Ukrainën. Pjesë e tij janë bërë edhe ambasadori i Ukrainës në Shqipëri, Volodymyr Shkurov, së bashku me kryebashkiakun Erion Veliaj dhe ambasadoren amerikane Yuri Kim. Në manifestim u shfaq edhe një videomesazh i kryetarit të Bashkisë së...