archiveVisar Ymeri

Lajme

Ymeri: Një pjesë e Vetëvendosjes e sheh Kurtin para partisë

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë se në ish-partinë e tij ka njerëz që mendojnë se partia vjen pas kryetarit të saj, Albin Kurti. Ymeri ka thënë se kjo ka qenë edhe ndër arsyet e përplasjeve që çuan në largim të një grupi të aktivistëve të kësaj partie....
Lajme

E papritur: Visar Imeri e mbron Albin Kurtin, kritikon Grenellin

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka dalur kundër deklaratës së Emisarit Special i ShBA-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i cili tha se ish-kryeministri Albin Kurti vazhdimisht del kundër qëndrimeve të Amerikës, shkruan GazetaBlic. Në “Debat Plus”, Ymeri tha se Grenell e ka gabim dhe se Albin Kurti nuk...
1 2
Page 1 of 2