archiveViola Von Cramon

Lajme

Von Cramon vlerëson Kurtin: Ai nuk bën asgjë për përfitime ekonomike

Eurodeputetja gjermane, Viola Von Cramon ka komentuar fitoren e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në një intervistë për gazetën gjermane “Die Wochenzeitung”, Cramon ka vlerësuar lart Kurtin duke thënë se nuk bën asgjë për përfitime ekonomike. “Më ka bërë përshtypje që ai një pro...
Lajme

Viola von Cramon kërkon heqjen e vizave për kosovarët

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka uruar qytetarët e Kosovës për 13 vjetorin e pavarësisë. Cramon ka shkruar se Kosova është vend plot potencial. “Gëzuar ditën e pavarësisë Kosovë. Ju keni bërë shumë hapa në rrugën e gjatë dhe ajo që është përpara jush nuk është...
Lajme

Reflekton raportuesja gjermane, kritikon pak edhe Serbinë

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, më në fund ka reflektuar duke kritikuar tani edhe shtetin e Serbisë, shkruan Gazeta Metro. Cramon ka thënë se nëse Komisioni Evropian nuk është kritik ndaj Serbisë, atëherë është duke humbur kohë në Raportin e Progresit për procesin e integrimit evropian....
Lajme

Von Cramon i përgjigjet Grenellit për liberalizimin e vizave

urodeputetja gjermane në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon i është përgjigjur të dërguarit special të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenelli, i cili mbrëmë i reagoi deputetes për liberalizimin e vizave për Kosovën. Në replikën e saj drejtuar Grenellit, Cramon i ka thënë Grenellit se...
Lajme

Grenell i reagon europarlamentares Von Cramon: Në vend që të kritikoni Trumpin, pse nuk ua jepni vizat kosovarëve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka bërë një shkrim në Twiter duke thënë se nuk ka parë ndonjë rezultat për marrëveshjen Kosovë- Serbi. E menjëhershme ka qenë përgjigja e të dërguarit të Presidentit Trump për marrëveshjen Kosovës- Serbi, Richard Grenell. Grenell i ka reaguar Cramonit duke...
Lajme

Raportuesja e PE-së për Kosovën – Richard Grenellit: Taksa është hequr

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, i është kundërpërgjigjur sonte kërkesës së emisarit të presidentit amerikan Donald Trump, ambasadorit Richard Grenell për heqjen e plotë të taksës dhe reciprocitetit ndaj Serbisë. Ndërkohë që gjatë ditës Grenell kërkoi heqjen e tarifës ndaj mallrave serbe, eurodeputetja gjermane ia ka...
1 2
Page 1 of 2