archiveVetëvendosje

Lajme

Veliu: Të provojmë me Vetëvendosjen pastaj shohim me opsionet e tjera

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, në një lidhje direkte ka thënë se do të tentojnë të bëjnë marrëveshje për koalicion bashkëqeverisës me Lëvizjen Vetëvendosje, shkruan IndeksOnline. I pyetur se a do të shohin ndonjë bashkëpunim me partitë e tjera për koalicion apo preferojnë zgjedhje të reja, Veliu...
Lajme

A do të dorëhiqet Glauk Konjufca nga pozita e kryeparlamentarit?

Lëvizja Vetëvendosje mohon raportimin e mediave se kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, dëshiron të japë dorëheqje nga kjo pozitë, për t’i lëshuar hapësirë formimit të një marrëveshjeje mes LVV’së e LDK’së dhe për të zhbllokuar negociatat. Në Vetëvendosje thonë për Express se Konjufca nuk do të japë dorëheqje dhe se...
Lajme

“Vetëvendosje ka një etje për pushtet të pakontrolluar”

Ish-zëvendëskryeministrja Edita Tahiri, në emisionin “A Show” ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka një etje për pushtet të pakontrolluar, andaj edhe sipas saj, marrëveshja për një koalicion qeverisës nuk po arrihet. “VV’ja po tregon një etje për pushtet të pakontrolluar. VV’ja është një faktor i panjohur, dhe nuk dihet si...
Lajme

Mustafa shkrihet së qeshuri me sondazhin e VV’së

Kur autori i emisionit Debat, ia ka përmendur Isa Mustafës sondazhin e VV-së që e publikoi në pikun e negociatave për koalicion, kryetari i LDK-së është ndalur dhe ka qeshur gjatë. “Nuk më revoltoi fare por nuk bëhet ajo punë ashtu, kur je në negociata nuk zhvillohen anketat me qytetarë...
Lajme

Selmanaj: VV po dëshiron pushtet absolut, përfshirë presidentin

Driton Selmanaj, deputet i LDK-së, ka thënë se Vetëvendosje po dëshiron pushtet absolut në Kosovë, përfshirë edhe postin e presidentit, që po kërkohet nga LDK-ja. Sipas tij, refuzimi i VV-së që të heqë dorë nga posti i kryeparlamentarit, qoftë edhe për një vit sipas ofertës së LDK-së, tregon se kjo...
Lajme

Veliu: VV po do pushtet absolut dhe nënçmim të LDK-së

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka thënë se angazhimi dhe veprimet e ditëve të fundit të VV-së nuk janë një përpjekje serioze për ndërtimin e institucioneve dhe arritjen e marrëveshjes me LDK-në për të bashkëqeverisë mbi bazën e fuqisë së votës. “E tërë kjo është një përpjekje e VV-së për...
Lajme

Publikohet oferta e fundit e Albin Kurtit për Isa Mustafën

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Besnik Bislimi ka publikuar ofertën e fundit që lideri i VV-së, Albin Kurti i kishte bërë liderit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, shkruan GazetaBlic. Bislimi thotë se është e pakuptimtë që LDK vazhdimisht po thotë që po pret një ofertë nga VV, e...
Lajme

VV’ja i kundërpërgjigjet Haxhiut: Po rren dhe kjo nuk përbën lajm

Vetëvendosje thotë se Baton Haxhiu po gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje nga  Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi mund ta ketë angazhuar Haxhiun ‘që ta nxjerrë prej situatës’. Lëvizja Vetëvendosje i është përgjigjur drejtorit të Klan Kosovës, i cili...
1 2 3 17
Page 1 of 17