archiveVetëvendosje

Lajme

Psikologu i cili do të punojë për një arsim më cilësor në Kosovë

Zgjedhjet e jashtëzakonshme kanë mobilizuar partitë politike me kandidatë të rinj për deputetë. Këta kandidatë, do të mundohen që përmes votave të fituara në zgjedhje të kenë mundësinë të japin kontributin e tyre në qeverisje. PORTALI.info ka kontaktuar me psikologun e njohur, Fitim Uka i cili është kandidat për deputet...
Lajme

Vetëvendosje do shërbim të detyrueshëm ushtarak

Shërbimi i detyrueshëm ushtarak është pika që ka përplasur partitë që po garojnë në zgjedhjet që do të mbahen me 6 tetor. Teksa Vetëvendosje është shprehur se dëshiron një shërbim të tillë, partitë tjera kanë thënë se duhet planifikim më i mirë dhe kjo duhet të vendoset gjatë procesit të...
Lajme

Frashër Krasniqi ofendon rëndë kandidatin për deputet nga Vetëvendosja: Ti je ngelc, a ki naj ditë shkollë o ngelc

Në emisionin ‘RUBIKON’ në KTV, sonte janë përballur në mes vete kandidati për deputet nga VV-ja Valdrin Ahmeti dhe kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Frashër Krasniqi. Në këtë emision para zgjedhor ka pasur përplasje me akuza të rënda mes Ahmetit të VV-së e Krasniqit të PSD-së, shkruan AlbanienShow Kandidati...
Lajme

Lajmërohet Dardan Molliqaj, ja çka thotë për rrahjen me Haki Abazin

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit, Dardan Molliqaj, ka treguar çka ka ndodhur pas debatit të sotëm. Ai ka thënë se, “asgjë nuk ndodhi jashtë studios, përveç një debati me pak tensione që ishte vazhdimësi e debatit publik”. Sipas Molliqajt, nga Vetëvendosje ankesat e vajtimet nuk mund t’i fshehin...
Lajme

Hoti: Qytetarët kanë frikë nga Vetëvendosje

Andin Hoti, kandidat për deputet nga radhët e PDK, ka thënë se qytetarët ia kanë frikë Vetëvendosjes. Duke përmendur shembuj se si qytetarët kanë dashur të largohen nga Kosova nga frika që mbjellte VV me protestat e dhunshme, ish-deputeti i PDK-së, ka thënë se vlerësimi i votuesve për VV-në nuk...
Lajme

“Partitë që po garojnë për vendin e parë”

Analisti politik, Adrian Çollaku, ka thënë se katër parti janë në garë për vendin e parë. Sipas tij, LDK, VV, PDK e AAK-PSD, garojnë për vendin e parë, derisa koalicioni Nisma-AKR mund t’i kalojnë 10 deputetë. Ai tha se është i çuditshëm kthimi i disa figurave në listën zgjedhore te...
1 2 3 10
Page 1 of 10