archiveVërshime

Lajme

Vërshimet në Kosovë, policia del me njoftimin e radhës

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë duke vazhduar aktivitetet e njësive policore në zonat e përfshira nga vërshimet. Në njoftimin e tyre thuhet se pas reshjeve të shiut dhe vërshimeve në ditën e djeshme, sot ka filluar të bie niveli i ujit, kurse aktivitetet policore në rajonet që janë...
Lajme

Vëshimet marrin Rrafshin e Dukagjinit

Gjendje e rënduar po paraqitet në Gjakovë dhe Rahovec nga vërshimet. Që nga e premtja në vend ka pasur reshje shiu. Mediat lokale në këto dy qytete raportojnë për gjendje të rënduar, derisa janë vërshuar disa shtëpi, lokale dhe objekte tjera. Në disa fotografi e video të publikuara nga Tv...
Lajme

Dalin pamjet: Këtë qytet e merr uji

Qyteti i Pejës sot është vërshuar nga uji pas reshjeve të shiut gjatë ditës së sotme. Në pamjet e siguruara nga Indeksonline, shihet se vërshimet kanë ndikuar edhe në qarkullimin e veturave në komunikacion. Vërshime të ujit ka pasur jo vetëm në qytetin e Pejës, por edhe në komuna tjera...
Lajme

Nga sot paralajmërohen përsëri vërshime në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se nga sot e deri më 12 shkurt mund të ketë sërish vërshime si pasojë e reshjeve të shiut dhe shkrirjes së borës. Si pasojë e reshjeve të shiut dhe shkrirjes së borës në viset malore të pellgut të Drinit të Bardhë, në disa...
Lajme

Vërshimet në Gjilan, qytetari gjen një peshk të madh në oborr

Pas reshjeve të shumta të shiut, gjatë ditës së djeshme, shumë zona të Kosovës janë përfshirë nga vërshimet, duke vështirësuar qarkullimin nëpër disa rrugë e në disa pjesë uji ka depërtuar nëpër shtëpi dhe bodrume të banesave. Një ngjarje interesante i ka ndodhur një qytetari nga Livoqi i Gjilanit i...
1 2 3
Page 1 of 3