archiveVedat Muriqi

Sporti

Arrihet marrëveshja, Vedat Muriqi transferohet në Galatasaray

Sulmuesi i Përfaqësues së Kosovës në futboll, Vedat Muriqi do t’i bashkohet gjigantit turk, Galatasaray. Mediet në Turqi raportojnë se skuadra e Çaykur Rizespor është pajtuar për ta shitur sulmuesin nga Kosova për një shumë prej katër milionë euro. Muriqi në të kaluarën ka luajtur edhe për Lirinë e Prizrenit,...
Sporti

Luftë e ashpër, Galatasaray – Fenerbahçe duan Muriqin!

Sulmesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka bërë lëmsh Turqinë. Shqiptari u mendua se kishte arritur marrëveshjen paraprake me ekipin e Fenerbahçen, por gjërat kanë ndryshuar shumë shpejt. Mediet turke bëjnë me dije se së fundmi në lojë për sulmuesin 25-vjeçar janë futur dhe kampionët e Galatasaray-t. Muriqi joshet më shumë...
Sporti

Klubi i madh i La Liga’s kërkon yllin e Kosovës

Vedat Muriqi ka shkëlqyer në sezonin e fundit në Turiq. Sulmuesi i kombëtares së Kosovës tashmë ka hyrë në radarët e La Liga-s. Më konkretisht, të Real Betis, skuadrës që e mbylli kampionatin në vendin e 10-të. Eshtë gazeta “AS”, që e bën me dije këtë informacion, në shkrimin si...
Sporti

Vedat Muriqi jep deklaratën e vitit, ja çka thotë fitores

Vedat Muriqi e ka shënuar golin e dytë të Kosovës në fitoren kundër Maltës, por më tepër se për golin është shprehur i kënaqur për tri pikët e reja. “Treguam se jemi ekip i fortë dhe shpresoj të vazhdojmë kështu edhe në ndeshjet që i zhvillojmë si mysafirë. Kosova është...
1 5 6 7
Page 7 of 7