archiveVedat Muriqi

Sporti

Lajm i keq për Kosovën, ja sa do të mungojë Muriqi

Dëmtimi i pësuar në ndeshjen e fundit me Fenerbahcen në kampionatit turk që e mbajti jashtë dy sfidave që zhvilloi Kosova ndaj Republikës Çeke dhe Anglisë, është më i rëndë sesa parashikohej për Vedat Muriqin. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës do të qëndrojë rreth 6 javë jashtë fushave të futbollit....
Sporti

Muriqi: E falënderoj Allahun çdo ditë

Vedat Muriqi gjithmonë ka ëndrruar të luaj në Turqi. Tashmë ai po shijon kulminacionin e karrierës me Fenerbacen dhe për shumë tifozë të klubit ai shihet si hero. Në një intervistë për mediumin turk NTV, Muriqi ka thënë se për këtë e falënderon Allahun çdo ditë. “Gjithmonë kam ëndrruar që...
Sporti

Vedat Muriqi afër kalimit te skuadra e madhe europiane

Vedat Muriqi është gjithnjë e më pranë Lacios. Bomberi i Kosovës, po zhvillon një sezon të shkëlqyer në kampionatin turk me fanellën e Fenerbahçes, teksa ka arritur të shënojë 7 gola në 11 javë, duke zgjuar interesin e shumë klubeve Europiane, një ndër to është dhe Lacio. Drejtori sportiv i...
Sporti

Ja kush do ta zëvendësojë Muriqin në sulm

Ekipi Kombëtar i Kosovës së shpejti pritet ta konfirmojë mungesën e sulmuesit Vedat Muriqi për ndeshjet e ardhshme kundër Çekisë dhe Anglisë. Deri tani, anëtari i Fenerbahces ka qenë i pazëvendësueshëm në qendër të sulmit te Kosova. Por trajneri Bernard Challandes, tashmë duhet të gjejë zëvendësuesin e tij. Sipas burimeve...
Sporti

Kështu festuan këta dy fëmijë turq kur Vedat Muriqi realizoi gol

Sonte ylli kosovar ka shkëlqyer me paraqitjen, ai ka shënuar 2 gola në përballjen Fenerbahce – Kasimpasa, ndeshje kjo e fituar me rezultat 3-2, nga lideri aktual i ligës turke. Vedat Muriqi është i preferuari i tifozëve të klubit nga Stambolli, shkruan Albanienshow. Një video e e publikuar në rrjetet...
Sporti

Lajm i keq për Kosovën, lëndohet Vedat Muriqi

Vedat Muriqi ka vënë në presion të madh Kombëtaren e Kosovës dhe gjithë përkrahësit e saj. Ylli i Dardanëve ishte spektakolar në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa, duke realizuar dy gola, por jo gjithçka ka shkuar mirë. Lojtari pati një duel të fortë në minutat e fundit të ndeshjes, dhe duket...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7