archiveVedat Muriqi

Sporti

“Betimi” i Vedat Muriqit bëhet viral në rrjetet sociale

Shqipëria mposhti Kosovën ditën e sotme në “Elbasan Arena” në miqësoren vëllazërore mes dy përfaqësueseve me rezultatin 2-1. Për Shqipërinë shënuan Bekim Balaj dhe Myrto Uzuni, ndërsa për Kosovën golin e vetëm e shënoi Vedat Muriqi në minutën e 85-të. Sulmuesi pas një dyluftimi me mbrojtësin Çepele, rrëzohet në zonë...
Sporti

Punët në komunë “llugë”, e flet për sport, këshilltari i Kryetarit Shpend Ahmeti ka ofenduar rëndë Vedat Muriqin

Ardian Berisha- Këshilltari i Kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ofenduar rëndë sulmuesin e kombëtares Kosovare Vedat Muriqin i cili nuk u grumbullua me kombëtaren shkaku i një lëndimi. Ardian Berisha(Këshilltari i Shpendit) ka shkruar në rrjetet sociale një shprehje fyese në Italisht për të ofenduar sulmuesin“Vedat Muriqi, tu...
Sporti

E konfirmuar: Vedat Muriqi kalon tek gjigandi evropian

Igli Tare godet sërish. Drejtori sportiv i Lazios ka mbyllur përfundimisht marrëveshjen për transferimin e Vedat Muriqit në skuadrën italiane. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës do të firmosë një kontrate 5-vjecare me Lazion nga e cila do të përfitojë 2.6 milionë euro në sezon. Lajmin e ka konfirmuar gazetari i...
Sporti

Skuadra angleze ka gati 22 milionë euro për Vedat Muriqin

Skuadra angleze ka gati 22 milionë euro për Muriqin. Vedat Muriqi mbetet në radarin e WBA. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, po kompleton një sezon të jashtëzakonshëm te Fenerbahce, me 15 gola të shënuara në 31 ndeshje në të gjitha garat. Forma e mirë e djaloshit nga Prizreni, ka bërë...
Sporti

Trajneri i klubit anglez telefonon Muriqin: Po të pres

E ardhmja e sulmuesit kosovar të Fenerbahces, Vedat Muriqit, vazhdon të jetë ndër temat më të spekuluara në mediumet turke. Së fundi raportohet se trajneri i West Bromit, Slaven Bilic, e ka marrë vetë në dorë detyrën për ta bindur kosovarin. Gazeta turke Fotomac raportohet se trajneri kroat i klubit...
1 2 3 6
Page 1 of 6