archiveValon Syla

Lajme

Valon Syla: Kurti synon ta rrëzojë veten, mos e lejoni

Analisti dhe gazetari Valon Syla, ka vlerësuar se kryeministri Albin Kurti synomn që ta rrëzojë qeverinë e tij. Ai ka thënë se kjo gjë nuk duhet lejuar që të ndodh. Sipas Sylës, Kurti ka qëllim që për rrëzimin e tij eventual ta fajësojë PAN-in. “Ngoni se sjap këshilla as nasihate,...
Lajme

Sondazhi i fundit, Syla: Ka po shkojnë votuesit e VV’së?

Gazetari Valon Syla ka komentuar përkrahjen e partive kosovare nga të dhënat e matjeve të kryera nga UBO Consulting. Syla në emisionin në T7 shtroi pyetjen se: Ka po shkojnë votuesit e VV’së? “Pak po i besoj këtij hulumtimi, nga krejt ajo që kemi pa është se VV’ja ska bo...
Lajme

Syla: Kryeministri Kurti e ka krytë e fortë, bung

Gazetari Valon Syla ka komentuar zhvillimet e fundit që ndodhën mes Qeverisë së Kosovës dhe SBASHK-ut për grevën në arsim. Syla thotë se Qeveria nuk ka vullnet që të gjejë zgjidhje për grevën në arsim. Ai tha se kryeministri Albin Kurti e ka një problem, sipas tij, ai e ka...
Lajme

Valon Syla: Këta janë ministrat që Kurti “do t’i largojë”

Gazetari Valon Syla ka treguar se me cilët ministra të kabinetit qeverisë nuk është i kënaqur kryeministri Albin Kurti por sipas tij as kosovarët. Syla thotë se shefi i qeverisë po mundohet t’i largojë nga pozitat e tyre ministrat Donika Gërvalla-Schwarz, Rozeta Hajdari, Artane Rizvanolli, Rifat Latifi e Armend Mehaj....
1 2 3 10
Page 1 of 10