archiveValbon Krasniqi

Lajme

Valbon Krasniqi tregon nëse jemi afër fundit të COVID-19

Valbon Krasniqi, U.D i drejtorit të përgjithshëm të SHSKUK-së, ka thënë që situata me pandeminë, gjatë javëve të fundit është normalizuar. “Jemi dëshmitar që këto 3 javët e fundit në Kosovë, kemi numër më të vogël të rasteve të të infektuarve; poashtu, kemi edhe numër të vogël të pacientëve që...
Lajme

Vetëm edhe kaq shtretër janë të lirë për pacientët me COVID-19

Drejtori i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka treguar kapacitetet e Kosovës për trajtimin e pacientëve me Covid-19. Ai tregoi se me rritjen e numrit të pacientëve, rriten edhe kapacitet. “Kemi shtretër mjaftueshëm, por mos të harrojmë se kemi dhe klinika të tjera të cilat janë...
Lajme

Valbon Krasniqi nuk e përjashton mundësinë e mbylljes totale

Drejtor i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi pohoi se situata e pandemisë së COVID-19 është tepër shqetësuese. Ai nënvizoi për Euronews Albania se rritja e shifrave dhe kërkesa e pacientëve për ndihmë shëndetësore ka shtuar më tej presionin tek strukturat shëndetësore. Doktor Krasniqi tha...
Lajme

Alarmon infektologu Valbon Krasniqi

Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i drejtorit të përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK), tha sot për Radion Evropa e Lirë se do të përkrahin çdo vendim të Qeverisë së Kosovës që shkon në favor të mbrojtjes së jetës së qytetarëve. Ai tha se në dy-tre javët...
Lajme

‘Eksplodimi’ i virusit, ky është reagimi i Berat Buzhalës

Dje dolën 178 raste të reja me coronavirus, dhe vetëm sot humbën jetën pesë të infektuar që po trajtoheshin në klinikën infektive. Ndërkaq sot, dyshohet se kanë vdekur pesë persona me COVID-19, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Katër persona u raportuan më herët në medie mbështetur në burime, ndërsa...
Lajme

Rritja e numrit me Covid-19, rëndohet gjendje në Infektivë, 62 të shtrirë në Klinikë

Po shqyrtohet mundësia që edhe spitalet rajonale të trajtojnë pacientë me koronavirus. Infektologu Valbon Krasniqi ka thënë se pas shtimit të rasteve me koronavirus gjendja po vështirësohet edhe në Klinikën Infektive. “Për momentin në Klinikën Infektive kemi 62 pacientë që janë të prekur nga koronavirusi. Prej tyre 23 janë me...
1 2
Page 1 of 2