archiveVaksina anti-COVID

Lajme

Abdixhiku vaksinohet me Astra Zeneca, ka një mesazh për qytetarët

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku është vaksinuar sot kundër koronavirusit. Abdixhiku ka bërë të ditur se ka marrë dozën e parë të vaksinës Astra Zeneca. “Sot, u vaksinova me dozën e parë ‘AstraZeneca’, në Qendrën e Vaksinimit, Salla 1 Tetori; dhe nëpërmjet këtij postimi i ftoj të gjithë qytetarët tanë...
Lajme

Të gjithë mbi 18-vjeçarët në Kosovë mund të vaksinohen

Të gjithë qytetarët mbi 18 vjeç në Kosovë mund të regjistrohen dhe të vaksinohen kundër koronavirusit. Në një njoftim të postuar në Facebook të martën pasdite, Ministria e Shëndetësisë e Kosovës tha se caktimi i terminit është i mundur nga sot. Ministria tha se të interesuarit duhet të regjistrohen paraprakisht...
Lajme

Ky vend i jep 150 euro shpërblim, nëse vaksinohesh

Për të shpëtuar sezonin e turizmit, qeveria në Athinë planifikon duke nisur nga 15 korriku t’u paguajë 150 euro të rinjve që vaksinohen. Por jo të gjithë të rinjtë grekë e shohin pozitivisht këtë. Rruga para klubit “Chelsie” në Athinë është mbushur plot. Sipas rregullit nuk duhet të qëndrosh para...
Lajme

Vitia: Çdo muaj do të vaksinohen nga 320 mijë qytetarë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë për media me rastin e fillimit të procesit të vaksinimit masiv, ka thënë se janë bërë të gjitha përgatitjet për mbarëvajtjen e këtij procesi, si dhe janë siguruar vaksinat e nevojshme për këtë proces, shkruan Gazeta Sinjali. Vitia ka njoftuar se deri...
Lajme

Lista me emrat e personave që do të vaksinohen sot

Ministria e Shëndetësisë ka ftuar qytetarët që kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, që të paraqiten në sallën “1 Tetori” për injektimin e dozës së dytë. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, MSH;ja ka bërë me dije se janë duke u kontaktuar edhe qytetarët e tjerë që...
Lajme

Mbi 64 mijë perosna kanë marrë vaksinën antiCOVID në Kosovë

Në gjithë vendin gjatë së dielës janë vaksinuar rreth 800 persona në të gjitha qendrat e vaksinimit kundër virusit COVID-19. Në sallën “1 Tetori”, në Prishtinë vaksinën e kanë marrë 100 persona mbi moshën 65 vjeçare, ka thënë koordinatori i kësaj qendre Niman Bardhi. “100 persona janë vaksinuar në sallën...
Lajme

Mbi 46 mijë të vaksinuar me vaksinën antiCOVID në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të hënën janë kryer 4 mijë e 229 vaksinime, ku totali shkon në 46 mijë e 97 qytetarë, shkruan Gazeta Sinjali. Përmes një komunikate për media, MSH bën të ditur se procesi i vaksinimit për personat mbi 65 vjeç po vazhdon përmes caktimit paraprak...
Lajme

Bëhet e ditur se kur do të vijnë vaksinat anti-COVID!

Që nga 2 prilli në Kosovë ka filluar vaksinimi i qytetarëve pas furnizimit me 24 mijë vaksina Astra Zeneca. Mirëpo një numër i vogël i dozave të vaksinave anti-COVID kanë mbetur për t’u shpenzuar. Podujeva dhe Gjakova janë ndër të paktat komuna ku po vazhdon procesi i vaksinimit me dozat...
1 2 3 4
Page 1 of 4