archiveUran Ismaili

Lajme

Ismaili: Qeveria Kurti dhe Hoti, qeveri të mashtrimit

Uran Ismaili, deputet i PDK-së, i ka quajtur qeveri të mashtrimit Qeverinë Kurti dhe Qeverinë Hoti. Sipas tij, të dy këto qeveri të fundit “i kanë bërë dëme shumë Kosovës për kohë shumë të shkurtër”. “Pamë që janë marrë me gjëra të parëndësishme për qytetarin, me tendencë për të dominuar...
Lajme

Ismaili: Masat e reja, shkelje kushtetuese

Ish-ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili thotë se vendimet e sotme të Ministrisë së Shëndetësisë për shtimin e masave të ndalimit të qarkullimit është antikushtetues. Sipas tij, veprimet e tilla të qeverisë në detyrë janë të rrezikshme. “Rrezik politik i madh për demokracinë në Kosovë. Nuk ka të drejtë t’i mbyllë...
Lajme

“Kurti s’po arrinë ta përdorë miqësinë e SHBA’së për marrëveshjen finale, këtu është rreziku”

Uran Ismaili, deputet i PDK’së sonte në Rubikon ka thënë se kryeministri Albin Kurti nuk po lë vend të përdorë miqësinë e SHBA’së për marrëveshjen finale me Serbinë, transmeton Periksopi. ‘’S’po arrinë ta përdorë miqsinë me SHBA që ta sjellë marrëvëshjen më të mirë. Këtu është rreziku sepse po futet...
Lajme

Ismaili: PDK-ja, adresa më e sigurt për qytetarët dhe shtetin

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili është emëruar sekretar i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, e cila dje ka zgjedhur kryesinë e re të partisë. Ismaili e ka falënderuar PDK-në dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli për besimin e dhënë ndaj tij. Më tutje Ismaili theksoi se PDK-ja...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6