archiveUran Ismaili

Lajme

Djali i Fatmir Limajt: Ndërkohë vlerat e UÇK’së po i mbron Urani, më kujtohet lufta heroike e tij në Counter Strike

Durim Limaj djali i kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limajt ka ironizuar me sekretarin e PDK-së, Uran Ismaili. Limaj ka shkruar se në Kosovë vlerat e luftës po i mbron Urani. “Më kujtohet si sot, lufta heroike e tij në Counter Strike!”, është shprehur ai përmes një shkrimi në Facebook....
Lajme

Uran Ismaili: Vaksinimi në veri, goditje për sovranitetin e Kosovës

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Uran Ismaili ka thënë se vaksinimi kundër COVID-19 që ka filluar në veri të vendit nga Qeveria e Serbisë është një goditje për sovranitetin e shtetit të Kosovës dhe fyerje e rëndë për qytetarët. Ismaili përmes një konference për media ka...
Lajme

Uran Ismaili ka një kërkesë për Lëvizjen Vetëvendosjes

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Uran Ismaili thotë se do ta rrëzonin qeverinë e drejtuar nga Avdullah Hoti. Ismaili në RTV Dukagjini ka thënë se Vetëvendosje ka vetëm fjalë e jo vepra. “Ju kemi thënë Vetëvendosjes: Niseni mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Hoti. Nuk kanë nevojë...
Lajme

“Është urgjente që pandemia të trajtohet seriozisht”

Ish-ministri i shëndetësisë, Uran Ismaili ka reaguar pas numrit të madh të vdekjeve gjatë ditës së sotme në Klinikën Infektive. Ismaili tha se kjo shifër është e frikshme dhe se situata në Infektivë është duke u rënduar. Tutje, Ismaili ka kërkuara nga Qeveria Hoti që pandemia të trajtohet seriozisht. “Është...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6