archiveUran Ismaili

Lajme

Rezultati përfundimtar, këto janë rezultatet befasuese në Prishtinë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të raundit të parë të zgjedhjeve lokale të 17 tetorit, raporton Express Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, ka marrë 36 mijë e 818 vota, apo 42.54%. Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Përparim Rama, ka marrë 29...
Lajme

Uran Ismaili prezanton projektin e tij më interesant

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga PDK, Uran Ismaili, në emisionin Pressing të T7, ka prezantuar projektin më interesant të tij, bëhet fjalë për “Parkun Qendror”, siç e quan ai, e që do të realizohet në qendër të Prishtinës, nëse Ismaili bëhet kryetar komune. Ismaili tha se toka prej 8...
Lajme

Uran Ismaili dorëzon mandatin e deputetit: Do të jap gjithçka kam që t’i përkushtohem vetëm Prishtinës

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Uran Ismaili ka dhënë dorëheqje nga mandati i deputetit të Republikës së Kosovës. Në fjalimin e tij, Ismaili tha se tani vullneti dhe dëshira e tij janë që t’i përkushtohet tërësisht Prishtinës, si kandidat për kryetar. “Vendimin e kam...
Lajme

Pushteti i vë drynin kafiterisë së Uran Ismailit

Situata epidemiologjike në Kosovë është rënduar shumë dhe për pasojë Qeveria e Kosovës vendosi të rikthejë kufizimin e lirisë së lëvizjes. Bile kandidatit për kryetar të Prishtinës, Uran Ismailit i është mbyllur kafiteria për shkak të mos respektimit të masave anti-Covid, shkruan Gazeta Infokus. Në mesin e shumë lokaleve që...
Lajme

Ndërron jetë babai i Uran Ismailit

Ka ndërruar jetë babai Jusuf Ismaili, babai i ish-ministrit tani deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e PDK-së, Uran Ismaili. Njoftimi për vdekjen e tij është bërë nga familjarët teksa u theksua se varrimi i të ndjerit bëhet në varrezat e Gjilanit me ikindi në ora 15:15. E për...
1 2 3 6
Page 1 of 6