archiveUlqin

Lajme

Mali i Zi pret turistët, këto do të jenë çmimet

Pas 20 ditësh pa asnjë rast me koronavirus, Mali i Zi deklaroi të dielën mbylljen e gjendjes epidemike duke u bërë shteti i dytë në Evropë, pas Ishujve Faroe, që del nga pandemia. Në fillim të qershorit Mali i Zi pritet të rihapë kufijtë me Shqipërinë, Kroacinë, Slloveninë, Austrinë, Gjermaninë,...
Lajme

Policia malazeze dënon turistët nga Kosova që nuk e paguan taksën

Sot u bë e ditur se policia malaziase ka dënuar me një gjobë prej 40 eurove turistët nga Kosova që nuk kanë paguar taksën turistike, që është vënë nga Organizata Turistike e Ulqinit. Kjo organizatë kishte vënë një taksë që secili turist i huaj që viziton këtë komunë duhet të...
Lajme

Këto janë dëmet që la pas stuhia e mbrëmshme në Ulqin

Një stuhi e fuqishme ka goditur dje Ulqinin në orët e mbrëmjes, i cili la mbrapa dëme të mëdha materiale. Sipas njoftimeve, nuk ka të lënduar nga këto stuhi, por që ka bllokim të rrugëve nga pemët e rrëzuara. Në disa foto dhe që kanë publikuar banorët, shihen drunjtë e...