archiveUFC

Sporti

UFC | Ilir Latifi e mposht rusin Aleksei Oleinik

Boksieri shqiptar me pasaportë suedeze, Ilir Latifi ka mposhtur boksierin Aleksei Oleinik. Latifi e ka mposhtur boksierin veteran rus 45-vjeçar, në UFC pas vendimit unanim të gjyqtarëve. Në meçin e zhvilluar të shtunën mbrëma Latifi dominoi tri raundet ndaj rusit dhe u kurorëzua si fitues në fund. Kjo luftë ishte...
InteresanteSporti

Situata del jashtë kontrolli gjatë prezentimit dy luftëtareve të UFC-së, shikoni çfarë i bën kjo me të kuqe

Joanna Jedrezejczyk ishte paksa më e tensionuar se zakonisht, të enjten në UFC 248. Ish-kampionia pati shumë për t’i thënë kundërshtares së saj, Zhang Weili gjatë përballjes sy më sy në Las Vegas, transmeton Periskopi. Jedrzejczyk iu afrua te fytyra Zhangut siç bën zakonisht me kundërshtaret, por pastaj pati shumë...
Sporti

Khabib sërish kapërcen kafazin, por tani jo për t’u përleshur

Khabib Nurmagomedov ka arritur të mbrojë titullin e peshave të lehtë në UFC 242 pasi ka fituar përballjen ndaj Dustin Poirier. Dy kampionët e peshave të lehta u përballën në Abu Dhabi, por që Khabib fitoi pas tre raundeve. E pas fitores së arritur, Khabib befasoi të gjithë duke kapërcyer...
Sporti

Meçi mbyllet për 70 sekonda, shikoni spektaklin brenda kafazit

Junior Dos Santos nuk ka “mbijetuar” më shumë se 70 sekonda në kafaz, në duelin e tij me Francis Ngannou, të zhvilluar në Mineapolis të Shteteve të Bashkuara. Braziliani Dos Santos, pasi huqi një tentim për grushtim dhe pësoi një goditje të rëndë, sikur i ktheu shpinën kundërshtarit, duke dashur...
Sporti

I çmenduri McGregor befason botën me vendim që ka marrë

Mëngjesin e së martës, Conor McGregor ka shokuar fansat në të gjithë botën duke lajmëruar dorëheqjen nga UFC. Ai po planifikonte 3 ndeshje me kundërshtarë kalibri si revanshi ndaj Khabib Nurmagomedov, trtiologjia me Nate Diaz dhe kundër kaubojsit Donald Cerrone. Asnjë nga këto takime nuk do të ndodhë, pasi 30-vjeçari...
Sporti

Khabib – McGregor, a po realizohet ripërballja e madhe?

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, do ta mësojnë fatin e tyre në dhjetor. Komisioni i Sportit në Nevada, do të vendos për të ardhmen e Conor McGregorit dhe Khabib Nurmagomedovit, pas përleshjes skandaloze jashtë kafazit në tetor. Boksieri rus kishte arritur ta mposht atë irlandez në luftën e arteve marciale...
Sporti

Khabib do ua fitojë zemrat me këtë deklaratë

Khabib Nurmagedov e ka dominuar muajin tetor, sa i pëketë rrjeteve sociale. Khabib Nurmagedov arriti që të bëhet sportisti më i përfolur në botë, pas fitores ndaj Conor McGregorti në UFC 229. Tashmë është bërë e ditur se boksieri rus me besim është mysliman, andaj ka treguar se përse edhe...
1 2
Page 1 of 2