archiveUEFA

Sporti

UEFA reagon ndaj zhvillimeve Spanjë – Kosovë

Federata e Futbollit të Kosovës ka kërcënuar Spanjën që nuk do të zhvillojë ndeshjen kualifikuese për botërorin ‘Katari 2022’ me kushtet e propozuara nga Ministria e Punëve të Jashtme të Spanjës. Këta të fundit i kanë dërguar një protokoll të veçantë Federatës së Spanjës rreth organizimit të takimit me Kosovën....
Sporti

UEFA jep lajmin e madh për klubet Kosovare

Kampionati elitar në futbollin kosovar ka shënuar rritje të madhe në ranglistën e UEFA-s. Tashmë Superliga e Kosovës gjendet në pozitën e 48-të të klasifikimit të shtëpisë së futbollit evropian, duke bërë rritje për 4 pozita. Rol kryesor për këtë ngritje ishte Drita FC, duke shkuar deri në Rundin e...
Sporti

Koronavirusi/ A do të zhvillohen ndeshjet në “Euro 2020”?

Përhapja e koronavirusit ka ndikuar edhe në sportin e futbollit ku shumë ndeshje janë shtyrë e shumë të tjera janë zhvilluar pa pranin e tifozëve. E së fundmi është vënë në pikëpyetje edhe zhvillimi i ndeshjeve në Euro2020, shkruan IndeksOnline. Andaj për këtë ka folur edhe Presidenti i UEFA-s, Aleksander...
Sporti

UEFA jep dritën e gjelbër për rinovimin e “Adem Jasharit”

Ditë më parë, Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka prezantuar projektin madhor për renovimin e stadiumit “Adem Jashari”, i cili do të kushtojë mbi 12 milionë euro. Me këtë investim synohet që ky objekt të marrë licencën e kategorisë 4-të nga UEFA. Drejtori i Departamentit të Sportit, Ibër Alaj,...
Sporti

UEFA merr vendim të rëndësishëm për Kosovën dhe Rusinë

UEFA ka vendosur që të mos i lejojë të luhen takimet ndërmjet ekipeve përfaqësuese të Kosovës dhe Rusisë, deri në një vendim të radhës. Vendimi është komunikuar sot nga Paneli i Emergjencave të UEFA-s përmes një njoftimi të publikuar në uebfaqen zyrtare të UEFA-s, raporton Insporti. “Duke marrë parasysh rreziqet...
1 2 3
Page 1 of 3