archiveUÇK

Lajme

“Sot do ta votoja zhbërjen e Gjykatës Speciale”

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se Gjykata Speciale është raciste sepse i gjykon vetëm shqiptarët, duke i injoruar krimet që Serbia i ka kryer në Kosovë. Ai në Rubikon ka theksuar se nëse dikush do të merrte iniciativë për zhbërje të Speciales, ai është i gatshëm të votoj...
Lajme

Nuk i mjaftojn dy ditë, Specialja do intervistoj dhe nesër Thaçin

Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë nuk i kanë mjaftuar dy ditë për të përfunduar intervistën me Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. IndeksOnline ka mësuar se intervista do të vazhdojë sërish nesër dhe nuk dihet se sa do të zgjatë. Rikujtojmë se deri tani Thaçi u është...
Lajme

Përfundon intervista maratonike e Thaçit në Hagë, zgjati kaq orë !!

Ka përfunduar intervistimi i presidentit Hashim Thaçi për të dytën ditën radhazi nga prokurorët e Dhomave të Specializuara në Hagë. Thaçi pak minuta më parë është larguar nga objekti i Speciales pa u deklaruar për media, shkruan Indeksonline. Gjashtë orë dje dhe gjashtë orë të tjera sot Thaçi është intervistuar...
Lajme

Specialja deklarohet për kohëzgjatjen e intervistimit të Thaçit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot do të paraqitet para Prokurorit të Specializuar në Hagë për t’i dëgjuar dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve të tij lidhur me akuzat e rënda të publikuara rreth 3 javë më parë. Gazeta Sinjali ka pyetur në Zyrën e Prokurorit të Specializuar nëse Thaçi mund...
Lajme

Mbahet edhe në Mitrovicë protesta e veteranëve të UÇK’së

Në qytetin e Mitrovicës dhe në qytetet tjera të Kosovës sot janë mbajtur protestat me moton “Në mbrojtje të Luftës Çlirimtare”, njofton Klan Kosova. Kjo protestë është organizuar nga OVL e UÇK-së dhe nga Shoqata e ish të Burgosurve Politik të Kosovës. Protesta u organizua pasi Dhoma e Specializuar dorëzoi...
Lajme

Serbia fushatë propaganduese kundër UÇK’së në Has, kapet një kameraman

Serbia fushatë propaganduese kundër UÇK’së në Has? Një kameraman serb po akuzohet nga banorët e zonës së Hasit, që bashkë me një ekip po fabrikojnë rrëfime kundër luftës çlirimtare në Kosovë. Sipas fshatarëve, ata po intervistojnë shqiptarët në lidhje me UÇK-në dhe prijësit e tyre, njofton Klan Kosova. https://youtu.be/lz2BInfeW0I...
Lajme

Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit, deklarohet dhe Erion Veliaj

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Velijaj, përmes një postimi në Twitter ka thënë as historia e Kosovës nuk mund të ndryshohet dhe as lufta çlirimtare e drejtuesve të UÇK-së, Thaçit, Veselit e Haradinajt nuk mund të harrohet. “Historia e Kosoves s’mund te ndryshohet. Ashtu si nuk mund te harrohet lufta clirimtare...
1 2 3 4 8
Page 2 of 8