archiveUÇK

Lajme

Specialja nuk ndalet, tani fton ish-deputetin e PDK-së

Ish-deputeti i PDK-së, Latif Gashi është ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim. Lajmi është konfirmuar nga Gashi përmes një statusi në Facebook. Ai tha se do të paraqitet për intervistim më 27 gusht. “Ju njoftoj se sot kam pranuar një thirrje telefonike nga një hetues për intervistim nga Gjykata Speciale...
Lajme

Vdes ish-ushtari i UÇK’së dhe biznesmeni i njohur, Osman Seferaj

Ka humbur jetën aksidentalisht ish ushtari i UÇK’së, Osman Seferaj nga fshat Gjinoc i Suharekës, transmeton Gazeta Metro. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur bashkëluftëtari Sami Hajdaraj, Kryetar i NISMA’s në Suharekë. “I trishtë lajmi për ikjen tënde nga kjo botë, bashkëluftëtar yni Osman Seferaj. Do...
Lajme

“Nga kush po rrezikohet UÇK’ja?”

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se UÇK-ja nuk ka nevojë të mbrohet nga krijuesit, nga vet populli shqiptar. Sipas saj, qytetarët e Kosovës kanë ndjenjë e respekt për luftën çlirimtare dhe nuk ka nevojë t’i imponohet nga deputetët e Kuvendit të Kosovës. Ajo gjatë diskutimit për...
Lajme

Basha: Asgjë nuk mund të njollosë luftën çlirimtare

Pas takimit me kryetarin Shpend Ahmeti, kreu i PD-së Lulzim Basha tha se angazhimi i parë që kam marrë në këtë vizitë është që bashkërendimi të jetë i plotë edhe me forcat politike në Kosovë, larg protagonizmave të pavend. Ai tha se për proceset e rëndësishme si ai i dialogut...
Lajme

Jehon kënga patriotike në Hagë edhe sot (VIDEO)

Përkrahja ndaj presidentit Hashim Thaçi që po përballet me drejtësi në Hagë të Holandës po vazhdon edhe sot nga disa shqiptarë atje. Para Zyrës së Prokurorit të Specializuar janë lëshuar sërish këngë me motive patriotike pasi që aty pas disa orësh pritet që të vijë i pari i Kosovës, njofton...
Lajme

UÇK’ja bëri luftë të ndershme

Në intervistën dhënë Radio Televizionit të Kosovës, ish-ambasadori holandez në Kosovë, Robert Bosch, ka folur për aktakuzën e ngritur ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Ai, u përqendrua më shumë rreth kohës sa ishte me detyrë si ambasador i Holandës në Kosovë. “Do të doja të shfrytëzoja këtë mundësi të...
Lajme

“Sot do ta votoja zhbërjen e Gjykatës Speciale”

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se Gjykata Speciale është raciste sepse i gjykon vetëm shqiptarët, duke i injoruar krimet që Serbia i ka kryer në Kosovë. Ai në Rubikon ka theksuar se nëse dikush do të merrte iniciativë për zhbërje të Speciales, ai është i gatshëm të votoj...
Lajme

Nuk i mjaftojn dy ditë, Specialja do intervistoj dhe nesër Thaçin

Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë nuk i kanë mjaftuar dy ditë për të përfunduar intervistën me Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. IndeksOnline ka mësuar se intervista do të vazhdojë sërish nesër dhe nuk dihet se sa do të zgjatë. Rikujtojmë se deri tani Thaçi u është...
1 2 3 8
Page 1 of 8