archiveUashington

Lajme

Shtëpia e Bardhë tregon detaje eksluzive nga takimi Kosovë-Serbi

Kreu i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të SHBA’së, Robert O’Brien ka thënë se ka progres në bisedimet Kosovë-Serbi që kanë filluar sot, shkruan Gazeta Metro. Këshilli i Sigurisë përmes disa pamjeve të publikuara në rrjetin social Twitter, thotë se diskutimet do të vazhdojën edhe gjate pasdites. “Liderët e Kosovës dhe...