archiveTyson Fury

Sporti

Dueli historik mes Joshuas e Furyt më afër se kurrë

Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë arritur marrëveshje që t’i zhvillojnë dy përballje brenda këtij viti. Dy kampionët e peshave të rënda janë duke tentuar që të shpallen kampion të unifikuar të peshave të rënda, derisa adhuruesit e boksit kanë mundësinë që të shohin një spektakël. Takimi i parë pritet...
Sporti

Anthony Joshua apo Tyson Fury, kush do ta fitojë meçin?

Andy Ruiz Jr, ish-kampion i botës në peshën e rëndë, mendon se Tyson Fury do ta fitojë duelin ndaj Anthony Joshua, një sfidë që pritet të zhvillohet këtë verë dhe do të unifikojë titujt kampionë bote të këtij divizioni. Sipas Ruiz, i cili i ka 33 fitore, 2 humbje në...
Sporti

10 boksierët më të mirë aktualisht, ky është boksieri i parë

Fitorja e Tyson Fury kundër Deontay Wilder në muajin shkurt bëri ndryshime edhe në rënditjen e top 10 boksierëve. Deri më tani Wilder konsiderohet si më i miri në kategorinë e peshave të rënda, edhe pse shumë rripa të kampionit janë të Anthony Joshuas. Joshua radhitet i treti në listën...
Sporti

Fury – Wilder, mësohat data e meçit

Sfida e tretë mes boksierit britanik Tyson Fury dhe atij amerikan Deontay Wilder do të zhvillohet më 19 dhjetor. Sipas drejtorit ekzekutiv të kompanisë Top Rank, Brad Jacobs, palët kanë arritur një marrëveshje për datën, por jo për vendin. Kjo sfidë mund të zhvillohet në çdo cep të botës. Dy...
Sporti

Fury është mbreti, e shkatërron Wilderin

Tashmë ka vetëm një boksier të pamposhtur në kategorinë e peshave të rënda dhe emri i tij është Tyson Fury. Boksieri britanik ka bërë një rikthim të jashtëzakonshëm në rrugëtimin e tij drejt majës duke u shpallur kampion i botës në divizionin WBC. Këtë titull ia rrëmbeu atij që njihet...
Sporti

Zyrtare: Caktohet data e revanshit për meçin Wilder – Fury

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka konfirmuar përfundimisht revanshin për titullin e kampionit WBC. Fury ka zbuluar se revanshi me boksierin amerikan, Deontay Wilder, do të zhvillohet më 22 shkurt. Britaniku do të vihet përballë Wilder për herë të dytë për ta kontestuar titullin e WBC, pasi në duelin e parë...
1 2 3
Page 1 of 3