archiveTrafiku urban

Lajme

Të mbingarkuar autobusët e trafikut urban, komuna ka një plan

Autobusët e trafikut urban të mbingarkuar me udhëtarë, komuna e ka një plan. Autobusët e trafikut urban muajve të fundit po janë të mbingarkuar me udhëtarë. Nga komuna e Prishtinës thonë se kanë një plan për të shmangur këtë mbingarkesë. Po presin kohën për t’u nisur në destinacionin e caktuar....
Biznes

Pritet shtrenjtimi i biletave të Trafikut Urban në Prishtinë

Në kryeqytet ka nisur diskutimi për rritjen për 10 centë të çmimit të biletave të Trafikut Urban. Në Komunën e Prishtinës, thonë se rritja e çmimit është kërkesë edhe e BERZH-it. Këtë ndryshim të mundshëm në çmim po e kundërshtojnë qytetarët, për të cilët përballimi i krizës është bërë i...
Lajme

Këto kategori janë të liruara nga pagesa në autobusët e Trafikut Urban

Ndërrmarrja e Trafikut Urban në Prishtinë ka njoftuar se cilat kategori nuk kanë nevojë të paguajnë për të udhëtuar me autobusë, shkruan IndeksOnline. Në këto kategori bëjnë pjesë: Fëmijët deri në moshën 7 vjeçare Personat me aftësi të kufizuara Veteranët me status “Veteran Luftëtarë i UÇK-së” Familjarët e dëshmorëve dhe...
Lajme

Stafi “Trafikut Urban” gjen 40 euro, kërkon pronarin e tyre

Stafi “Trafikut Urban” në Prishtinë ka njoftuar se dikuj i kanë rënë 40 euro teksa ka udhëtuar me autobus urban. Sipas njoftimit bëhet e ditur se kondukteri këtë shumë e ka dorëzuar tek koordinatori i qarkullimit. Qytetari që dëshmon për linjën dhe kohën mund të kontaktoj Qendrën e Thirrjeve përmes...
Lajme

Trafikut Urban: Nuk punojmë deri të hënën

Trafiku Urban i Prishtinës ka njoftuar se do të ndërpritet qarkullimi këtë fundjavë sipas vendimit të fundit të qeverisë “Në bazë të vendimit të Qeverisë në të cilin përfshihet edhe pezullimi i transportit publik, autobusët e Trafikut urban, sot (e premte 06.11.2020) në ora 19:30 largohen nga qarkullimi”, thuhet në...
Lajme

Rikthehet transporti publik në Prishtinë, por me rregulla

Në kuadër të lehtësimit të masave kufizuese, që kanë filluar të zbatohen nga sot, është paraparë edhe rikthimi i transportit urban dhe ndër-urban në Kosovë. Transporti publik do të fillojë së operuari edhe në Prishtinë, por që do të vlejë vetëm për personat që kanë leje të veçanta. Një ditë...
Lajme

“Trafiku Urban” nis punën më 18 maj, Shpend Ahmeti jep detaje

Kryetari i Komunë së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se transporti i “Trafikut Urban”, pritet të nisë në fazën e dytë të lehtësimit të masave, konkretisht më 18 maj. Ahmeti ka thënë se të gjithë operatorët janë të detyruar të marrin leje speciale nga Ministria e Shëndetësisë për...
Lajme

U lëshua në qarkullim linja e autobusit për në Aeroport dhe anasjelltas

Sot është lëshuar për qarkullim linja e autobusit Prishtinë – ANP “Adem Jashari” dhe anasjelltas. Kjo linjë e nevojshme për të gjithë qytetarët që udhëtojnë përmes aeroportit të Prishtinës për të lëvizur drejt Evropës dhe botes, u materializua pas nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit nga ana e ministrit Pal Lekaj....
1 2
Page 1 of 2