archiveTiranë

Lajme

I kërkuari për masakrën në kryeqytet dorëzohet në Polici

Është vetëdorëzuar në policinë e Tiranës këtë të dielë Ajaks Boshnjaku, njëri ndër personat e shpallur në kërkim për tragjedinë e ish bllokut, e ndodhur në tetor të këtij viti. Boshnjaku, i njohur si mik i Ervin Matës, ka shkuar në polici nën shoqërinë e avokates së tij Olta Myftaraj...
Lajme

Aksident i pazakontë në autostradë, lopa përplas 7 makina

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tiranë. Në aksident janë përfshirë 7 makina, ndërsa shkak mësohet se ka qenë futja e një lope në autostradë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Kasharit dhe fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar , por vetëm dëme materiale në mjete. Mësohet se 3...
Lajme

Festat e Nëntorit, Qeveria vendos 5 ditë pushim

Qeveria vendosi në mbledhjen e sotme shpalljen si ditë pushimi të premten e javës që vjen, datë 30 nëntor 2018. Kjo bën që javën e ardhshme festat të nisin që të mërkurën më 28 Nëntor e të vazhdojnë deri të dielën më 2 Dhjetor. Fatlumët janë ata që punojnë në...
Lajme

Zhduket adoleshentja nga kryeqyteti, babai i saj kërkon ndihmë

Një minorene tjetër është zhdukur nga banesa e saj në Tiranë. Mësohet se ka qenë G. X. 50 vjeç, banues në Tiranë, ka bërë kallëzim se i është larguar nga banesa dhe nuk është kthyer vajza e tij e mitur J. X., 17 vjeçe, banuese në Tiranë. Komisariati i Policisë...
Lajme

Edhe kjo autostradë do bëhet me pagesë, nga 2-5 euro

Edhe pse Ministria e Infrastrukturës nuk ka pranuar ta bëjë publike ofertën për koncesionin e rrugës Tiranë-Durrës, Top Channel ka arritur të sigurojë disa nga detajet më të rëndësishme të saj. Burime konfidenciale thonë se ofertuesi është një grup i madh indian me disa koncesione autostradash në Azi, por që...
Lajme

Kapet menaxherja e lokaleve të masazhit ku kryhej marrëdhënie me klientët në kryeqytet

Operacioni policor i koduar “Extra Service 2” ka përfunduar me arrestimin e menaxheres së një qendre masazhi, Radmilla Marash cila akuzohet për veprat penale “Shfrytëzim i prostitucionit” dhe “Mbajtja e lokaleve për prostitucion” dhe shpallet në kërkim administratorja, Ajsela Teli. Menaxherja e një qendre masazhesh është prangosur nga policia mesditën...
Lajme

Babë e bir, godet autobusi

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Sipas të dhënave paraprake, një autobus urban ka pësuar defekt teknik dhe ka dalë nga rruga tek “Kthesa e Kamzës” duke hipur mbi trotuar dhe duke u ndalur më pas fatmirësisht nga një mur. “BalkanWeb” raporton se autobusi ka marrë përpara...
Lajme

Vozitin të dehur dhe pa leje drejtimi, arrestime masive

Policia Rrugore e Tiranes vijon pergjate fundjaves kontrollet me drager e radar ne rruget interurbane dhe urbane duke shtuar sherbimet policore. Kontrollet ne funksion te parandalimit te aksidenteve rrugore dhe verifikimit te kundravajtjeve administrative qe jane rrezik per ngjarje rrugore. Pavaresisht shtimit te punonjesve te Policise, kontrolleve te panderprera perseri...
Lajme

Shqipëria largon kazinot e bastoret nbga qendrat urbane

Mediet ndërkombëtare i kanë bërë jehonë vendimit të publikuar sot nga kryeministri Edi Rama për largimin e kazinove dhe pikave të basteve nga zonat e banuara. “Qeveria shqiptare ka vendosur të largojë kazinotë dhe pikat e basteve nga zonat rezidenciale për të penguar përhapjen e tyre veçanërisht në Tiranë”, raporton...
1 2 3
Page 2 of 3