archiveTiranë

Lajme

Hoti për vizitë në Shqipëri, pritet nga Edi Rama

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të qëndrojë sot në Shqipëri për vizitë zyrtare. Hoti do të pritet nga kryeministri Edi Rama, në orën 09:30, te Pallati i Brigadave. Kryeministri Hoti ka në agjendë takime edhe me zyrtarë të tjerë të lartë të shtetit shqiptar. Vizita e kryeministrit Hoti në...
Lajme

Makina përplas kalimtaren, 59-vjeçarja përfundon në spital

Një aksident rrugor është shënuar ditën e sotme në qytetin e Tiranës, ku një makinë ka aksidentuar një këmbësore, shtetasen N.H., 59 vjeçe. Më datë 12.06.2020, rreth orës 18:20, në Paskuqan 1, në rrugën “Demokracia”, mjeti me drejtues K.D., 41 vjeç, ka aksidentuar këmbësoren shtetasen N.H., 59 vjeçe, e cila...
Lajme

Kështu u fal namazi i Kurban Bajramit në Tiranës

Top Channel ka ofruar nje set fotosh nga falja e Kurban Bajramit në sheshin “Skënderbej” në Tiranë, ku si gjithnjë bie në sy masiviteti i jashtëzakonshëm i njerëzve që përfshihen në këtë kremtim fetar të besimit islam. Fotot shfaqen aspekte në makro e mikro, të një tubimi, ku njeriu afirmon...
Lajme

Falja madhështore e Bajramit në Tiranë

Besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fitër Bajramin. Pas ditëve të agjërimit të Ramazanit mijëra besimtarë ishin pjesë e festimeve dhe faljes së namazit të Bajramit të organizuar në sheshin “Skënderbej” në Tiranë. Festimet e Fitër Bajramit kanë filluar që në orët e para të mëngjesit me namazin e sabahut. Kryetari i...
Lajme

Tensionohet situata, molotov ndaj Kryeministrisë

Protestuesit kanë hedhur bomba molotov ndaj Kryeministrisë. Menjëherë pasi u grumbulluan përpara godinës, ata nisën ta godisnin me bojë e shashka dhe pasi hoqën gardhin rrethues, protestuesit nisën sulmin me bomba molotov. Nga flakët është përfshirë edhe hyrja e Kryesisë së Kuvendit./tch/...
Lajme

Thaçi shëtit pa truproje nëpër Tiranë, pi kafe me Ramën

Miqësia mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama gjen një tjetër pikë kontakti në një darkë të sotme në një ndër lokalet e njohura të Tiranës. Pas një shëtitjeje të qetë dhe i vetëm në rrugët kryesore të Tiranës të Presidentit Thaçi, burime pranë stafit...
Lajme

Shqipëria “në këmbë”, protesta nga veriu në jug – bllokohen akset kryesore

Në sheshet e Shqipërisë nuk janë vetëm studentët që prej tetë ditësh protestojnë kundër reformës në arsim. Vala e protestave ka ngritur të gjithë shqiptarët “në këmbë”, pasi nga jugu në veri po protestohet pasditen e së martës. https://youtu.be/KGq-aogO7to Në Kurbin, qytetarët kanë bllokuar sot në shenjë proteste “Rrugën e...
Lajme

Femrat shqiptare presin në radhë për t’i puthur këmbën GURU’së indian, ne mesin e tyre edhe gruaja e ministrit

Të shtunën, një guru indian ka mbërritur në Rinas, ku është pritur nga shumë njerëz të cilët mbajtën radhë për t’i puthur këmbët dhe bërë 'sexhde' (përulje). Guruja indian Paramahamsa Vishwandanda prej vitesh ka themeluar sektin fetaro-shpirtëror të quajtur ‘Bhakti Marga’. Në këtë sekt me sa duket është anëtar edhe...
Lajme

I kërkuari për masakrën në kryeqytet dorëzohet në Polici

Është vetëdorëzuar në policinë e Tiranës këtë të dielë Ajaks Boshnjaku, njëri ndër personat e shpallur në kërkim për tragjedinë e ish bllokut, e ndodhur në tetor të këtij viti. Boshnjaku, i njohur si mik i Ervin Matës, ka shkuar në polici nën shoqërinë e avokates së tij Olta Myftaraj...
1 2 3
Page 1 of 3