archiveTeuta Rugova

ShowBiz

Teuta Rugova ‘harron’ politikën, fotografohet si modele

Është një nga fytyrat publike më të komentuara në media, kjo për shkak se është e bija e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ndonëse ishte pasive në Kuvendin e Kosovës, Teutë Rugova, duket se i ha hyrë një “rruge” të re. Ish deputetja së fundmi ka realizuar foto me dy...
ShowBiz

Teuta Rugova ‘harron’ politikën, nis rrugën si modele

Është një nga  fytyrat publike më të komentuara në media, kjo për shkak se është e bija e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ndonëse ishte pasive në  Kuvendin e Kosovës, Teutë Rugova, duket se i ha hyrë një “rruge” të re shkruan Reporteri.net. Ish deputetja së fundmi ka pozuar para aparatit...
Lajme

Sa është e pasur deputetja që nuk flet asnjëherë?

E bija e Presidentit Historik, Ibrahim Rugovës ka pasuri milionëshe. Vetëm shtëpia që ajo ka në pronësi të përbashkët vlen 1 milionë e 500 mijë euro. Familja Rugova kanë edhe një banesë në vlerë 68 mijë euro. Në deklarimin e pasurisë, deputetja Teuta Rugova ka deklaruar së ka në bashkëpronësi...
Lajme

Driton Selmanaj ‘kërcënon’ Vjosa Osmanin e Teuta Rugovën

Driton Selmanaj, deputet i LDK-së, ka thënë se çdo deputet që del kundër vendimeve të partisë, duhet të largohet nga partia, ose partia duhet të heqë pikën e përjashtimit nga statusi. Duke komentuar pjesëmarrjen e bashkëpartiakes, Vjosa Osmani, në partinë e Vetëvendosjes, Selmanaj ka thënë se LDK-ja i lejon veprimet...
Lajme

Çfarë kanë të përbashkët Vjosa Osmani dhe Teuta Rugova?

Deputetja nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani po ndjek hapat e deputetes, Teuta Rugova, e cila shpesh herë kundërshton vendimet e partisë së saj, (LDK-së) për të përkrahur Qeverinë në pushtet, siç mori pjesë e vetme në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga Qeveria ku po diskutohej për emërimin e...