archiveTesla

Auto

Për herë të dytë në tre muaj, Tesla ul çmimet

Prodhuesi amerikan i veturave elektrike, Tesla, uli të shtunën çmimet në Kinë për herë të dytë në më pak se tre muaj për shkak të kërkesës më të dobët në tregun kinez. Prodhuesi amerikan i veturave uli gjithashtu çmimet e automjeteve elektrike më të shitura Model Y dhe Model 3...
Auto

Volkswagen ka gati veturën që do të konkurrojë Teslan

Gjiganti gjerman i automjeteve po planifikon të nxjerrë një automjet që do t’i bëjë konkurrencë modelit 3 të Teslas. Një prototip i VW, i maskuar me kamuflazh shumëngjyrësh, po merr pjesë në panairin e elektronikës së konsumatorit në Las Vegas, derisa në pamje të parë të jep përshtypjen e Volkswagen...
Auto

Pamje të frikshme nga Kina: Çmendet Tesla, dy jetëhumbje (VIDEO)

Prodhuesi amerikan i makinave Tesla njoftoi sot se do të ndihmojë policinë kineze në hetimin e aksidentit që përfshin një nga makinat e saj – Model Y, pasi mediat lokale raportuan se dy persona humbën jetën dhe tre u plagosën kur shoferi humbi kontrollin në gjatë ngasjes. Një biçiklist dhe...
Auto

Tesla në bashkëpunim me Mercedes sjellin super furgon elektrik

Elon Musk mund të jetë duke biseduar me kompaninë Daimler, për ta bërë të mundshëm këtë bashkëpunim. Nëse do të mendonit se Tesla nuk ka shumë angazhime për momentin, do të ishte nënvlerësim, transmeton Telegrafi. Prodhimi i Model 3 është rritur shumë së fundmi, teksa kompania po konsideron që gjatë...
Auto

Tesla kërcënohet nga ‘Kalashnikovi’ rus

Sikur mos të ketë telashe me kompaninë, Elon Musk merr edhe një kërcënim nga Rusia. Brenda një kohe të shkurtër, Tesla do të ketë konkurrencë të madhe nga segmenti i makinave EV që vijnë prej Jaguar I-Pace, Audi e-tron dhe Mercedes-Benz EQC, që të gjitha këto do lansohen së bashku...