archiveTaksa për produktet e Serbisë dhe Bosnjës

Lajme

Albin Kurti deklarohet kundër taksës 100%

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, sot ka qenë për vizitë në fshatin Terpezë të Vitisë, i cili vizitoi fabrikën e miellit me pronar Bashkim Zejnullahun. Zejnullahu u shpreh i shqetësuar për vendosjen e taksës 100 përqind meqë sipas tij kjo ka dëmtuar bizneset vendore dhe tha se...
Lajme

Gjuriq: Kosova le të vendosë taksa sa të dojë, ne po gjejmë mënyra për t’i furnizuar njerëzit tanë në veri

I ashtuquajturi Drejtor i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç pretendon se përkundër vendosjes së taksës, ata po arrijnë të gjejnë mënyra që t’i furnizojnë me mallra qytetarët serb në veri. I pyetur në një intervistë në ‘Politika’ se si Beogradi arrin të ndihmojë serbët pavarësisht taksës,...
Lajme

Deputeti i LDK’së: Taksa edhe mund të hiqet

Arben Gashi nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se taksa për mallrat e Serbisë është një instrument i Kosovës dhe se edhe nëse hiqet duhet parë se çka përfiton Kosova. Deputeti opozitar ka folur të premten në “Debat” te RTK. “Mendimin final nuk mund ta japim sot, por ka...
Lajme

Haradinaj: Taksa ndaj Serbisë mund të jetë e përjetshme

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se taksa ndaj Serbisë mund të jetë në fuqi përjetësisht, nëse Serbia nuk e njeh pavarësinë e Kosovës. Para strukturave të partisë në Lipjan, kryetari i AAK-së ka thënë se Kosovës i kushton mos njohja nga Serbia, andaj t’i kushtojë edhe shtetit serb...
Lajme

Thaçi: Nuk e heqim taksën e as nuk e bëjmë asociacionin për vizat

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar se për liberalizim të vizave nuk do të lejojnë që brenda Kosovës të ketë Republikë Serbe. Këto komente Thaçi ka bërë në konferencën “20 vite pas: Perspektivat dhe Sfidat për Ballkanin Perëndimor”, të organizuar nga Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) dhe...
1 2 3 4 11
Page 2 of 11