archiveTaksa për produktet e Serbisë dhe Bosnjës

Lajme

Gjuriq: Kosova le të vendosë taksa sa të dojë, ne po gjejmë mënyra për t’i furnizuar njerëzit tanë në veri

I ashtuquajturi Drejtor i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç pretendon se përkundër vendosjes së taksës, ata po arrijnë të gjejnë mënyra që t’i furnizojnë me mallra qytetarët serb në veri. I pyetur në një intervistë në ‘Politika’ se si Beogradi arrin të ndihmojë serbët pavarësisht taksës,...
Lajme

Deputeti i LDK’së: Taksa edhe mund të hiqet

Arben Gashi nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se taksa për mallrat e Serbisë është një instrument i Kosovës dhe se edhe nëse hiqet duhet parë se çka përfiton Kosova. Deputeti opozitar ka folur të premten në “Debat” te RTK. “Mendimin final nuk mund ta japim sot, por ka...
Lajme

Haradinaj: Taksa ndaj Serbisë mund të jetë e përjetshme

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se taksa ndaj Serbisë mund të jetë në fuqi përjetësisht, nëse Serbia nuk e njeh pavarësinë e Kosovës. Para strukturave të partisë në Lipjan, kryetari i AAK-së ka thënë se Kosovës i kushton mos njohja nga Serbia, andaj t’i kushtojë edhe shtetit serb...
Lajme

Thaçi: Nuk e heqim taksën e as nuk e bëjmë asociacionin për vizat

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar se për liberalizim të vizave nuk do të lejojnë që brenda Kosovës të ketë Republikë Serbe. Këto komente Thaçi ka bërë në konferencën “20 vite pas: Perspektivat dhe Sfidat për Ballkanin Perëndimor”, të organizuar nga Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) dhe...
Lajme

Haradinaj: Taksa hiqet vetëm pas njohjes

Në një ceremoni të mbajtur në Prishtinë, Kryeministri i Kosovës i cili drejton AAK-në, ka mbledhur strukturat e partisë, anëtarët e bashkëpunëtorët për të shënuar këtë përvjetor. Kryeministri Haradinaj i ka bërë thirrje Serbisë që ta njoh shtetësinë e Kosovës, sepse siç tha ai, vetëm në këtë formë ata do...
1 2 3 10
Page 1 of 10