archiveSylë Tahirsylaj

Lajme

Deri kur do të zgjasë i nxehti afrikan, flet Sylë Tahirsylaj

Vendin tonë këtë javë e ka kapluar i nxehti afrikan. Sipas parashikimeve gjatë ditës së sotme temperaturat do të arrijnë deri në 36 gradë. Lidhur me këto temperatura përvëluese por edhe atë se sa do të zgjasin ka folur meteorologu i njohur, Sylë Tahirsylaj. “Temperaturat minimale në shkallë vendi do...
Lajme

Lajmërohet Sylë Tahirsylaj, tregon se kur do të ndryshojë moti

Profesor Sylë Tahirsylaj ka treguar se deri kur do të ketë temperatura të ulëta në Kosovë, raporton Gazeta Express. Gazetarja Aurora Amërllahu e ka intervistuar Tahirsylajn që ka thënë se temperaturat janë luhatur nga minus 10 gradë. “Temperaturat e ulëta kanë arritë në vendin tonë. Kemi të bëjmë me temperatura...
Lajme

Sylë Tahirsylaj tregon se kur pritet të bie borë në Kosovë?

Profesori i Metereologjisë, Sylë Tahirsylaj, ka dhënë një parashikim për situatën meteorologjike në vend. Tahirsylaj ka theksuar se do të ketë një ulje të temperaturave si të atyre minimale ashtu edhe të temperaturave maksimale. Ai ka bërë të ditur temperaturat minimale do tëjenë nga 6 deri në 8 gradë celcius...
Lajme

Sylë Tahirsylaj: Nesër do të bie borë

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj në një prononcim për Telegrafin, ka konfirmuar se do të ketë rënie të temperaturave dhe se ditën e nesërme do të bie borë. Tahirsylaj po ashtu ka bërë të ditur se sonte do të ketë erë të fortë. “Nesër në mëngjes pritet të...
Lajme

Sylë Tahirsyla nuk ia ka huqur, ja kur zbret në Kosovë i ftohti polar

Këtë vit dimri assesi të zbarkojë mbi vendin tonë. Eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj disa herë kishte parashikuar ulje të temperaturave, mirëpo Kosova vazhdon të përballet me temperatura thuajse pranverore. Megjithatë duket se u nxituam, për arsye se i ftohti polar pritet të tregojë dhëmbët gjatë kësaj jave, shkruan Reporteri.net....
1 2 3 5
Page 1 of 5