archiveSuharekë

Lajme

Aksident trafiku në Suharekë, ka të lënduar

Një person ka marrë lëndime trupore si pasojë e një aksdienti trafiku sot në rrugën Suharekë-Shtime. Siç konfirmon policia për Gazetën Express, personi i lënduar është dërguar për trajtim mjekësor, ndërsa në aksident është përfshirë një kamion dhe një automjet pickup. Policia është duke u marrë me rastin. Akoma nuk...
Lajme

Hodhi mbeturina, dënohet qytetari me 200 euro gjobë

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, njofton për dënimin e një qytetari me 200 euro gjobë, i cili ka hedhur mbeturina në hapësira publike në Sllapuzhan. “Asnjë tolerim nuk do të ketë për ndotësit e ambientit. I falenderoj inspektorët për punën dhe angazhimin në teren, e poashtu edhe qytetarët për bashkëpunimin”,...
Lajme

Vet-aksident trafiku në Suharekë, vdes një person

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale në rrugën rajonale Prizren-Suharekë. Një person ka vdekur pasi është vet-aksidentuar me veturë. Policia e Kosovë ka thënë se aksidenti ka ndodhur të hënën në rrugën rajonale Prizren –Suharekë, në hyrje të Suharekës. “Në...
Lajme

E dhimbshme: Punëtori i ndërtimit rrëzohet nga objekti i ndërtimit

Policia raporton se në fshatin Bukosh të Suharekës një person derisa ishte duke punuar dyshohet se kishte rrëshqitur dhe ishte rrëzuar nga kati i dytë.Si pasojë i njëjti kishte pësuar lëndime trupre. Viktima është dërguar në spitalin e Prizrenit dhe sipas mjekut është jashtë rrezikut për jetë....