archiveSuedia

Lajme

NATO po zgjerohet, së shpejti mund t’i bashkohen dy shtete

Finlanda dhe Suedia së shpejti mund t’i bashkohen NATO-s, lëvizje që ka të ngjarë të zemërojnë Moskën. Zyrtarët e NATO-s i thanëCNNse diskutimet rreth anëtarësimit të Suedisë dhe Finlandës në bllok janë bërë jashtëzakonisht serioze që nga pushtimi i Rusisë. Sipas zyrtarëve të lartë të Departamentit të Shtetit të SHBA-së,...