archiveSkenderaj

Lajme

E tmerrshme: Gjendet një person pa shenja jete në Skenderaj

Të enjten rreth orës 18:00 është gjetur një burrë pa shenja jete skaj rrugës në Skenderaj. Sipas raportit të Policisë, vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor i cili ka dalë në vendin e ngjarjes. Pas mbledhjes së provave, me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është...
Lajme

22-vjeçarja Arbnora Dobra u gjet në Maqedoni, flet vëllai i saj

Arbnora Dobra, 22 vjeçare, nga qyteti i Skenderajt, para disa ditëve u raportua e zhdukur. Por, ajo sot gjendet në Maqedoni. Nëpërmjet një mesazhi, Arbnora i ka thënë familjes se është shëndosh e mirë. Në shtëpinë e saj ende nuk po i dinë motivet e largimit të saj. Arbnora është...
Lajme

Vije reagimi i PDK-së për rrahjen në Skenderaj, kështu i cilëson veprime veprimet në Kuvendin Komunal

Lidhur me ngjarjet e ditë sotme, Partia Demokratike e Kosovës dega në Skenderaj ka dënuar dhunën që është shfaqur sot gjatë zhvillimit të punimeve në seancën e Kuvendit komunal të Skenderajt, të ushtruar nga zyrtarët Komunës së Skenderajt ndaj njërit nga asambleistët e zgjedhur. Reagimi i PDK-së në Skenderaj: Veprimet...
Lajme

Këto janë pamjet nga rrahja në Kuvendin komunal të Skenderajt

Një përleshje fizike mes shumë asamblistëve e drejtorëve komunalë ka ndodhur sot në kuvendin e Skenderajt. Gazeta Express ka siguruar pamjet nga përleshja. Express raportoi para pak qasteve se në kuvendin komunal të Skenderajt ka ndodhur një përleshje ku janë përfshirë shumë zyrtarë komunalë. "Dy nga ata që ishin në...
Lajme

Ja çka thotë Policia për rrahjen masive në Kuvendin e Skenderajt

Po raportohet se në Kuvendin Komunal të Skenderajt sot ka ndodhur një përleshje fizike dhe se janë përfshirë rreth 30 persona, mes tyre drejtorë e asambleistë. Periskopi ka kontaktuar Policinë rajonale të Mitrovicës, të cilët thonë se ende nuk kanë informacion zyrtar. ‘Jo ne ende nuk kemi informacion zyrtar. Po...
1 2 3
Page 3 of 3