archiveSkenderaj

Lajme

Skenderaj, ja çka do të ndodh në këtë qytet tre ditëve të ardhshme

Për nderë të festave të muajit nëntor, Komuna e Skenderajt ka paralajmëruar tre ditë aktivitete. Përmes një komunikate për media, ata kanë njoftuar se aktivitetet do mbahen më 26, 27 dhe 28 nëntor. Në 26 nëntor bëhet hapja zyrtare-“Nata e parë e festivalit” në Qendrën e Kulturës “Hasan Prishtina”-Skenderaj. Më...
Lajme

Aksident i rëndë në Skenderaj, dyshohet për 9 të lënduar

Një aksident zingjiror ka ndodhur para pak minutave në komunën e Skenderajt. Në këtë aksident janë përfshirë saktësisht katër vetura dhe sipas burimeve të Indeksonline të lënduar janë 9 persona. Tashmë në vendin e ngjarjes kanë arritur edhe ekipet emergjente të cilët po merren me rastin./Indeksonline/ https://youtu.be/V4FYIxb3LfA...
Lajme

Skenderaj, një grua thyen xhamat e Komunës dhe sulmon policin

Policia në Skenderaj ka arrestuar një femër, pasi që e njëjta ka thyer disa xhama të dyerve brenda Komunës së Skenderajt dhe në fund e ka sulmuar një zyrtar policor. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së hënës, në rrugën “28 Nëntori” në Skenderaj, ku e dyshuara femër ka thyer xhama...
Lajme

Fëmijët në Skënderaj, të armatosur “deri në dhëmbë”

Policia dyshon se ata kishin gjuajtur në shenjë Policia e Kosovës ka ndaluar dje tre persona të dyshuar të mitur në fshatin Qirez të Skënderajt, pasi që tek te njëjtit janë gjetur armë dhe gjësende të tjera. “Pas një informate, njësitë policore në fshatin e lartcekur kanë ndaluar tre persona...
1 2 3
Page 2 of 3