archiveSkenderaj

Lajme

Gjendet pa shenja jete një person

Dje është gjetur një mashkull kosovar pa shenja jete në fshatin Izbicë të Skenderajt. Sipas policisë, viktima u gjet nga familjarët e tij, shkruan Indeksonline. Viktima ishte dërguar në Shtëpinë e Shëndetit ku mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë dërgohet në...
foto ilustruese
Lajme

Aksion i madh i Policisë së Kosovës në këtë qytet

Pë orët e mëngjesit të sotëm, Policia e Kosovës ka realizuar bastisje në dy lokacione të ndryshme në Skenderaj. Rastin për 21Media e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. Sipas Zahitit bastisjet janë realizuar në bazë të urdhëresës të lëshuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë,...
Lajme

Skenderaji do ta zgjerojë sheshin “Adem Jashari”, ja sa do të kushtojë

Shumë shpejt do të bëhet zgjerimi i sheshit “Adem Jashari”, në Skenderaj. E lidhur me këtë Kuvendi Komunal ditë më parë ka finalizuar kontratën më të re. Fillimisht, vlera e parashikuar e kësaj kontrate ka qenë 190.000,00 euro, derisa për të njëjtin tender është arritur të nënshkruhet për vlerën 179.045,64...
Lajme

Aksident mes tri veturave në Skenderaj, lëndohen nëntë persona

Një aksident trafiku ka ndodhur pasdite në kryqëzim rruge në Skenderaj. Në këtë aksident janë përfshirë tri vetura, ku lëndime kanë pësuar nëntë persona. Aksidentin në fjalë për Indeksonline e ka konfirmuar, zëdhënësi i Policisë së Drejtorisë Rajonale në Mitrovicë, Avni Zahiti. “Një aksident trafiku me të lënduar është raportuar...
Lajme

“​Ka ardhur koha që të respektohet ligji”

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka deklaruar se do të jenë gjithmonë në krah të fuqizimit të biznesit, por jo në mënyrë të jashtëligjshme. Kjo deklaratë e Jasharit vie, pas rrënimit të terasës së një biznesi në Skenderaj. Postimi Jasharit në Facebook: Ka ardhur koha që të respektohet ligji, pa...
Lajme

Fermerët e Skënderajt do ta kenë 5 cent më lirë naftën

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, dhe Drejtori i Shitjes i Kompanisë ‘Shell Kosova’, Hamdi Kelmendi, kanë nënshkruar sot Marrëveshjen e Bashkëpunimit, ndërmjet Komunës dhe kompanisë në fjalë, për zbritje të çmimit të derivateve të naftës, për të gjithë fermerët e komunës së Skëderajt, për aktivitetet e tyre bujqësore,...
Lajme

Sami Lushaku edhe një mandat në krye të PDK-së në Skenderaj

Ish-kryetari i komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku është rizgjedhur kryetar i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në këtë komunë. Lajmin për “Epokën e re” e ka konfirmuar deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu. “Faleminderit delegatëve në Kuvendin e Degës për besimin me mbi 90 për qind të votave, që...
1 2 3
Page 1 of 3