archiveShqipëria

Lajme

Pas Kosovës, edhe Shqipëria shënon shifra shqetësuese me Covid-19

Në 24 orët e fundit të përhapjes së virusit Sars Cov2, rastet e reja dhe situatën në spitalet Covid Janë kryer 1534 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 319 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:...
Lajme

COVID-19: Shënohet rekord i rasteve ditore në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit, 5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri, çka e çon në 429 numrin total të viktimave të pandemisë. Ministria konfirmoi 182 raste të reja të konfirmuara me COVID-19, nga 1055 testime të kryera. Në total, në Shqipëri janë...
Lajme

Shqipëria në vendët e para për përdorimin e drogës

Shqipëria është rradhitur e treta, pas Britanisë dhe Amerikës për përodorimin e drogës, në veçanti të kokainës, shkruan Gazeta Metro. ‘United Nations Office on Drugs and Crime’ ka publikuar një raport në të cilën ka nxjerrë Shqipërinë si vendin e tretë në botë si përdorues të kokainës, duke u pritë...
Lajme

Ulet numri i rasteve ditore në Shqipëri

Vijon të rritet numri i infektimeve si pasojë e Covid-19 në vendin tonë, por në 24 orët e fundit shohim një ulje të rasteve pozitive. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 239 testime për të dyshuar të prekur me Covid-19 nga të cilat janë konfirmuar 33 raste pozitive, kryesisht...
1 2 3 4
Page 1 of 4