archiveShqipëri

Lajme

Rastet po rriten frikshëm por kosovarët nuk i ndal askush, mijëra persona i drejtohen Shqipërisë për të kaluar fundjavën

Pavarësisht numrit të lartë të të infektuarve me Covid, qytetarët nga Kosova vazhdojnë t’i drejtohen Shqipërisë për të kaluar fundjavën dhe për të shijuar ditët me diell. Sipas raportimeve, dita e sotme në Pikën Kufitare të Morinës ka shënuar një fluks të madh qytetarësh dhe mjetesh, respektivisht në Shqipëri kanë...
Lajme

E rëndë, ekzekutohet 50 vjeçari shqiptar

FIER – Një ekzekutim me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Sheq i Madh” Fier. Sipas policisë vrasja ka ndodhur rreth orës 06:00 të mëngjesit të sotëm ku një person ende i paidentifikuar ka hapur zjarr duke lënë të vdekur në vend A. T., 50 vjeç banues...
Interesante

Tornado në Shqipëri, regjistrohen pamjet spektakolare

Një fenomen jo i thjeshtë ka ndodhur gjatë vikendit në Gjirin e Lalëzit në Shqipëri. Një fenomen artistik i tornadove shihet se ka ndodhur sipas disa pamjeve të publikuara në rrjetet sociale. Kanë qenë dëshmitarët ata të cilët kanë publikuar pamjet, me gjasë edhe të befasuar nga një fenomen i...
1 2 3 8
Page 1 of 8