archiveShperthim

Lajme

Babai i kapluar nga paniku bën gjithçka që ta mbron të birin nga shpërthimi në Bejrut, e fut nën tavolinë dhe e mbron me trup

Kamerat e sigurisë brenda një apartamenti privat në Bejrut, kanë filmuar momentin kur një baba i pushtuar nga paniku bën gjithçka që ta mbrojë djalin nga shpërthimi i fuqishëm që dridhi tërë kryeqytetin e Libanit. Ky baba tërë kohën e përqafonte të birin duke tentuar ta qetësojë, e në fund...
Lajme

Shpërthimi në portin e Bejrutit, 27 viktima e 2500 të plagosur

Një shpërthim masiv u regjistrua pasditen e kësaj të marte (4 gusht) në kryeqytetin e Libanit, Bejrut duke plagosur një numër njerëzish dhe duke shkaktuar dëme të mëdha. Deri më tani janë regjistruar të paktën 27 viktima dhe 2500 të plagosur. Shpërthimi ndodhi rreth orës 17:30 me orën lokale dhe...
Lajme

Shpërthimi i fuqishëm në Bejrut, ky është lajmi i fundit nga Libani

Kryeministri libanez, Hassan Diab ka njoftuar se të nesër është shpallur ditë zie për viktimat e shpërthimit në portin e Bejrutit, raportoi agjencia kombëtare e lajmeve, ANI. Numri i të vrarëve dhe të plagosurve në shpërthim mbetet i paqartë. Raportet e televizionit lokal cituan burime spitalore të thoshin se rreth...
Lajme

Reagon qeveria izraelite dhe Hezbollah për shpërthimin në Bejrut

Shpërthimi që tronditi sot Bejrutin në Liban ishte tepër i fuqishëm, duke ngjallur dyshimet te qytetarët se nuk bëhej fjalë për shpërthim industrial. Zërat qarkulluan në rrjetet sociale se në portin e kryeqytetit mund të ishte lëshuar një raketë nga Izraeli apo ndoshta edhe nga Hezbollah. Kjo për shkak se...
Lajme

Kush e shkaktoi shpërthimin e tmerrshëm në kryeqytetin libanez?

Një shpërthim i tmerrshëm sot në kryeqytetin e Libanit, Bejrut, ka shokuar njerëzit rreth globit. Njerëzit janë të bllokuar nën rrënoja, ndërsa dëmet materiale janë shumë të mëdha. Teoritë vijnë në një kohë kur tensionet në kufirin me Izraelin janë rritur, derisa edhe brenda shtetit punët nuk qëndrojnë mirë. Një...
Lajme

Shpërthim i madh në kryeqytetin e Libanit

Sipas al-Jezeera, shpërthimi ka ndodhur afër shtëpisë së ish-Kryeministrit të Libanit, el-Harisi dhe ka shkaktuar dëme të papara deri më tani, përcjell Gazeta Mejdani. Bazuar në pamjet që vijnë nga Bejruti, duket se shpërthimi ishte i fuqisë së një bombe atomike. Lajmet në gjuhën arabe flasin se çdo gjë përreth...
Lajme

Shpërthim i fuqishëm eksplozivi në një lokal në këtë qytezë

Një shpërthim i fuqishëm eksplozivi ka ndodhur në pjesën e jashtme të një lokali në Bajram Curri, Tropojë. Në lagjen “28 gushti”, në pjesën e jashtme të një lokali, është shënuar shpërthim i fuqishëm me eksploziv.Lënda plasëse ka shpërthyer në verandën e lokalit të shtetasit S.Gj. Fatmirësisht si pasojë e...
1 2
Page 2 of 2