archiveShperthim

Lajme

Turqia e gatshme për ndihma në Liban!

Autoritetet shtetërore turke kanë deklaruar solidaritetin e Turqisë me populli mik dhe vëlla libanez. Pas shpërthimit në Bejrut Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me homologun libanez Michel Aoun. Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës së Turqisë njoftoi se presidenti Erdoğan ka shprehur ngushëllime për jetët...
Lajme

Trump: Shpërthimi në Bejrut “duket sikur një sulm i tmerrshëm”

Presidenti amerikan Donald Trump pretendon se shpërthimi shkatërrues që dërgoi valë shoku nëpër Bejrut dhe rajonin "duket si një sulm i tmerrshëm", transmeton Anadolu Agency (AA). Trump nuk dha sqarime të mëtutjeshme, por autoritetet libaneze kanë thënë zjarri në një depo me eksploziv në Portin e Bejrutit shkaktoi shpërthimin masiv...
Lajme

Pas tragjedisë në Liban reagon edhe Erdogan, ja çfarë thotë Presidenti turk

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi bisedë telefonike me homologun libanez Michel Aoun pas shpërthimit në Bejrut. Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës së Turqisë njoftoi se presidenti Erdoğan ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura, duke uruar gjithashtu shërim të shpejtë për të plagosurit. Erdoğan gjithashtu është shprehur se...
Lajme

Rrëfen shqiptari që jetoi në Beirut: Po ndodh tmerri, spitalet u stërmbushen nga viktimat e shpërthimit

Arianit Shehu, drejtori i Institutit Nacional Demokratik për Lindjen e Mesme, në një intervistë për klankosova.tv tha se shpërthimi i fuqishëm që ndodhi në Beiurit të Libanit ishte i tmerrshëm. “Sipas informatave të para, duket që shpërthimi ka ndodhur pas një zjarri në depon e materialeve të rrezikshme, por jo...
1 2
Page 1 of 2