archiveShpend Maxhuni

Lajme

Suspendohet polici që nxori informacione në rastin e djalit të Shpend Maxhunit

Zyrtari policor Afrim Karaxha është suspenduar nga puna me dyshimin se ka zbuluar për media që Shpëtim Maxhuni, djali i shefit të Agjencisë Kosovare për Inteligjencë është përfshirë në një rast penal. Inspektorati Policor i Kosovës pas hetimeve disa javore i ka rekomanduar drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës,...
Lajme

“Nuk mund të penalizohet Maxhuni për veprimet e të birit”

Filozofi Labinot Kelmendi ka komentuar rastin e të birit të shefit të AKI-së, Shpend Maxhuni, i cili u përfshi në një ndalim nën dyshimin e posedimit të substancave narkotike dhe armëmbajtjes pa leje. Kelmendi ka thënë se çdo individ do të duhej të bartë konsekuencat e veprimeve të veta. “Në...
Lajme

Kërkohet shkarkimi i Shpend Maxhunit nga ky subjekt politik

Lëvizja Vetëvendosje ka dalë një ditë pas lajmit të kapjes me armë e drogë të djalit të shefit të AKI’së, me kërkesë për dorëheqje morale apo shkarkim. Deputeti Rexhep Selimi ka folur për ‘kapjen e shtetit’, duke thënë se arrestimit i djalit të Shpend Maxhunit e ilustron këtë, shkruan gazetametro.net....
1 2
Page 1 of 2