archiveShpend Ahmeti

Lajme

Koronavirusi, Shpend Ahmeti jep lajmin e madh: Ditë të mira po vijnë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se ditë të mira po vijnë, rreth situatës së krijuar me koronavirus, shkruan Gazeta Metro. Ahmeti përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se këto ditë IKSHPK ka dhënë udhëzimet për të testuar tranfuzionin e plazmës së gjakut nga...
Lajme

Rekomandohet që Prishtina të karantinohet, Ahmeti: E papranueshme

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj sot ka pasur takim me Bordin Këshilldhënës për pandeminë, ku kanë diskutuar për vendosjen e masave të reja ndaj COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali. Bordi e ka rekomanduar Ministrinë e Shëndetësisë që Prishtina të futet në karantinë, por kryetari Shpend Ahmeti për Gazetën Sinjali tha se...
Lajme

“Futja veç e Prishtinës në karantinë është kot”

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, po deklaron se futja në karantinë vetëm e kryeqytetit nuk është e drejtë. Ahmeti ka shkruar në Facebokk se bazuar në përqindjen e rasteve pozitive del se kjo është e njëjtë si në Prishtinë si në krejt Kosovën. “Futja veç e Prishtinës në...
Lajme

Ahmeti: Nuk është koha për poezi, tani nevojitet unitet dhe punë serioze

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit të Gjykatës Speciale, shkruan Gazeat Blic. Ahmeti thotë se individët do të gjykohen individualisht për të vlerësuar përgjegjësinë penale, por Kosova do të jetë në gjyqin publik mediatik ndërkombëtar. Ai thotë se në këtë kohë nevojitet unitet dhe punë...
Lajme

Ahmeti: Edhe sonte janë thyer xhamat e autobusëve për Halloween

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se edhe sonte janë thyer xhamat e autobusëve për Halloween. Ai ka shtuar se në kohë të pandemisë, mbledhja e njerëzve është e rrezikshme, njofton Klan Kosova. “Edhe sonte janë thyer xhamat e autobusëve për Halloween. Përveç se është...
Lajme

Shifrat alarmante, reagimi i ashpër nga Shpend Ahmeti

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas shifrave alarmante të të infektuarve me COVID-19 në 24 orët e fundit, raporton Express. Ahmeti ka paralajmëruar se numrat do të shtohen edhe më shumë nëse nuk do të kufizohen daljet pa nevojë. “Këtë që e thash para tre dite...
Lajme

Çfarë i kërkoi ministri Zemaj Shpend Ahmetit sot në takim

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, pas takimit që zhvilloi sot me kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmeti, njofton se i ka kërkuar të kenë vëmendje të shtuar në shkolla, transportin publik, gastronomi dhe kudo që shfaqet rreziku nga virusi covid 19. Takimi është bërë pasi për dy javë rresht Prishtina ka...
Lajme

Përfundon takimi me Shpend Ahmetin, Zemaj deklarohet për mediat

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka dalur në konferencë pas takimit me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmetin. I pari i Shëndetësisë ka thënë se Kosova vazhdon të jetë në situatë stabile, krahasuar me shumicën e shteteve evropiane. “Biseduam për menaxhim më të mirë të situatës. Për një dinamikë të shtuar,...
Lajme

Prishtina drejt karantinës, takohen Zemaj dhe Shpend Ahmeti

Mbi 500 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID 19 vetëm në kryeqytet në javën e fundit. Kjo ka bërë që të mobilizohen institucionet qendrore e lokale, e madje të diskutohet edhe për mundësinë e futjes në karantinë. Në Komunën e Prishtinës kanë deklaruar se sot do të takohen me Ministrin...
Lajme

Shpend Ahmeti ngrit alarmin për situatën me koronavirusin

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka ngritur alarmin për situatën me koronavirusin. Ai shkruan se shumë shtete po ballafaqohen me mbyllje për shkak të numrave alarmant, ndërsa vendi ynë ka qenë me vonesë 2-3 javë në krahasim me vendet e tjera. ” Nuk kemi nevojë për mbyllje e...
1 2 3 4 5 15
Page 3 of 15