archiveShpend Ahmeti

Lajme

Ky është politikani i vetëm kosovar që e ndjek Obama

Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, që është një nga figurat më me ndikim në botë, është edhe ndër më të ndjekurit në rrjetin social twitter. Aty, Obama ndjek rreth gjysmë milioni llogari. Një ndër ta është edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Obamën dhe Ahmetin (rastësisht) i bashkon edhe qëndrimi politik....
Lajme

Ahmeti propozon mbylljen totale të vendit për një javë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka vlerësuar se Kosova ende nuk e ka kaluar valën e parë të coronavirusit. “Po quhet vala e dytë, nuk mund të jetë valë e dytë pa përfunduar vala e parë. Nuk ka përfunduar vala e partë dhe tani kemi një përhapje dhe...
Lajme

Fillon dekorimi i Prishinës për festat e fundvitit

Ndonëse kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, kishe dilema të mëdha për zbukurimin e kryeqytetit për festat e fundvitit për shkak të pandemisë, tanimë është marrë një vendim. Ahmeti ka vendosur që edhe këtë vit të zbukurohet Prishtina për festat e fundvitit. Këtë e ka konfirmuar për IndeksOnline, zëdhënësja...
Lajme

Hoti paralajmëroi mbyllje totale, Shpend Ahmeti i reagon ashpër

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar ndaj deklaratës së Kryeministrit Avzullah Hoti për mbyllje totale pas shtimit të rasteve pozitive me koronavirus, raporton Express Kreu i Prishtinës ka shkruar në Twitter se po shkohet prej ekstremit në ekstrem. “Prej ekstremit në ekstrem! Hoti paralajmëron mbyllje totale”, ka...
Lajme

Koronavirusi, Shpend Ahmeti jep lajmin e madh: Ditë të mira po vijnë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se ditë të mira po vijnë, rreth situatës së krijuar me koronavirus, shkruan Gazeta Metro. Ahmeti përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se këto ditë IKSHPK ka dhënë udhëzimet për të testuar tranfuzionin e plazmës së gjakut nga...
Lajme

Rekomandohet që Prishtina të karantinohet, Ahmeti: E papranueshme

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj sot ka pasur takim me Bordin Këshilldhënës për pandeminë, ku kanë diskutuar për vendosjen e masave të reja ndaj COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali. Bordi e ka rekomanduar Ministrinë e Shëndetësisë që Prishtina të futet në karantinë, por kryetari Shpend Ahmeti për Gazetën Sinjali tha se...
Lajme

“Futja veç e Prishtinës në karantinë është kot”

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, po deklaron se futja në karantinë vetëm e kryeqytetit nuk është e drejtë. Ahmeti ka shkruar në Facebokk se bazuar në përqindjen e rasteve pozitive del se kjo është e njëjtë si në Prishtinë si në krejt Kosovën. “Futja veç e Prishtinës në...
Lajme

Ahmeti: Nuk është koha për poezi, tani nevojitet unitet dhe punë serioze

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit të Gjykatës Speciale, shkruan Gazeat Blic. Ahmeti thotë se individët do të gjykohen individualisht për të vlerësuar përgjegjësinë penale, por Kosova do të jetë në gjyqin publik mediatik ndërkombëtar. Ai thotë se në këtë kohë nevojitet unitet dhe punë...
1 2 3 4 15
Page 2 of 15